Цей процес триває в одних малюків довше, в інших - швидше. Усе залежить від особливостей дитини..
Батьки зверніть увагу на основні моменти:
1. Розкажіть дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб малюк пішов туди. Відведіть його в садок, щоб він уявив, що це таке.
2. Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині про те, як йому пощастило – незабаром він зможе сюди ходити.
3. Поговоріть з дитиною, як з дорослим. Поясніть, що вона буде ходити в садок, де багато дітей, з якими можна бавитися, і що там є багато нових і цікавих іграшок.
4. Розкажіть малюку, що дорослі, з якими він там зустрінеться, також будуть гратися з ним, а також - співати й танцювати, читати книжки, розповідати казки і завжди у всьому допоможуть.
5. Скажіть, що тепер вранці вся родина буде відправлятися на роботу: тато – у свій офіс, мама – у свій, старший брат або сестра – до школи, а він – у дитячий садок, а після роботи мама або тато прийдуть за ним і заберуть додому.
6. Познайомтеся з майбутнім вихователем, помічником вихователя. Обов’язково залиште їм номери ваших контактних телефонів.
7. Детально розкажіть дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності, він буде там робити.
8. Поступово влаштовуйте режим дня дитини подібний до режиму у дитячому садку, особливо якщо це стосується раннього вставання – не пізніше восьмої години ранку. Після обіду ваш малюк повинен спати не менше однієї години або хоча б полежати з книгою або з іграшкою. Підготуватися до сну слід не пізніше 21 години.
9. Корисно навчити користуватися горщиком. Постарайтеся навчити малюка самостійно їсти ложкою і пити з чашки.
10. Поговоріть з дитиною про труднощі, які можуть виникнути у нього в дитячому садку.
11. Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на її першу вимогу і так, як вона хоче. Поясніть, що в групі буде багато дітей і іноді йомудоведеться почекати своєї черги.
12. Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, у свою чергу,
пропонувати іграшки іншим дітям.
13. Познайомтеся з іншими батьками та їхніми дітьми. Запитуйте його думку про нових друзів.
14. Вводити дитину в нову ситуацію треба поступово. У перші дні побудьте з нею якийсь час в дитячому садку, не йдіть відразу.
15. Коли ваша дитина вперше йде в садок, не забудьте дати йому з собою свою іграшку: буде діяти на малюка заспокійливо, це для нього частинка дому.
16. На перших порах намагайтеся приділяти своїй дитині потрійну увагу вдома і на прогулянках. Найголовніше – не бійтеся сліз дитини, адже вона поки не може реагувати інакше! Багато мам не може стримати власних емоцій, коли дитина плаче, однак краще їх не показувати або довірити татові відвести дитину в садок.
17. Постарайтеся бути терплячими в період адаптації дитини до дитячого садочка, не шкодуйте часу на емоційно-особистісне спілкування з дитиною, заохочуйте відвідування дитячого садка дитиною.
Пам’ятайте, що дитячий садок – це перший крок у суспільство, імпульс до розвитку знань дитини проповедінку в суспільстві.
Інформаційна служба освіти
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області