Питання: треба чи не треба вакцинуватися, стає актуальним щоосені, з початком холодного сезону. Напевно, варто підійти до цього суперечливого питання вкрай обдумано. Грип може розбудити хронічні захворювання організму і викликати ускладнення, серед яких найбільш частим є пневмонія. Вірус грипу може стати причиною порушення функції нирок та ускладнень серцево-судинної системи. Першими жертвами грипу стають, як правило, діти, так як їх незміцніла імунна система не завжди готова протистояти хворобі.
Процедура вакцинації полягає в тому, що людині вводять невелику дозу вірусу, яка змушує організм боротися з ним, внаслідок чого виробляються антитіла. Антитіла живуть в організмі протягом 6-8 місяців, і якщо в цей проміжок людина підхоплює інфекцію, то імунітет починає активно знищувати агресивні клітини.
Умови ефективної вакцинації.
1. Після вакцинації людина повинна протягом двох тижнів намагатися не захворіти чим-небудь, тому що весь цей час триває вироблення антитіл.
2. Людина має бути здоровою за 2–4 тижні до проведення вакцинації.
3. Так як у деяких людей спостерігається ризик гострої алергічної реакції, протягом години після вакцинації краще перебувати в лікарні.
4. Ще три дні потрібно перебувати під медичним наглядом.
5. Вакцина буде ефективною, якщо людина веде здоровий спосіб життя, правильно харчується.
6. У сезон епідемій на вірус грипу випадає 25–30% випадків захворювання.
7. Вирішивши зробити вакцину, вибирайте шприц-тюбики, що не містять ртуть, яку часто використовують як консервант. І хоч вакцина без ртуті має більшу ціну, але не «б'є» по нирках і печінці.
Протипоказання для вакцинації від грипу.
Головним протипоказанням для протигрипозної вакцини є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, не можна вводити вакцину при гострих захворюваннях і під час загострення хронічних захворювань. Основні показання вакцинації проти грипу Більшість лікарів все ж сходяться у думці, що вакцинація проти грипу — єдиний реальний спосіб уникнути захворювання.
Де щеплюватися?
Якщо ви прийняли рішення робити щеплення від грипу, то самостійно купувати вакцину не варто, краще звернутися до поліклініки, тут же на місці вам буде надана консультація лікаря. Сам процес вакцинації здійснюється сертифікованим медичним персоналом в самій поліклініці або вдома при відповідній домовленості. Після вакцинації лікар зобов'язаний видати довідку і зафіксувати назву вакцини, серію і номер, дату проведення щеплення.
Інформаційна служба освіти
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області