Існує дві цілком протилежні позиції, як і чому вчити дитину. Дехто з батьків віддає дитину в якомога більшу кількість гуртків і студій та запрошує рекордну кількість репетиторів. Інші бережуть своє чадо від перенапруження і критикують тих, хто краде у своїх дітей дитинство.
Індивідуальний підхід
Ті, хто думає, що потрібно дотримуватися золотої середини, не до кінця мають рацію.
Формуючи робочий день своєї дитини, не забувайте про найголовніше – про особливості і можливості. Діти відрізняються одне від одного і навантаження на них треба накладати відповідно до їхніх можливостей і темпераменту. Безперечно – ви маєте наповнювати час дитини, привчати її правильно витрачати кожну хвилину. І не бійтеся позбавити її дитинства.
Все буде гаразд, якщо ви правильно доберете їй заняття і організуєте достатній відпочинок.
Придивіться до своєї дитини: чи достатньо вона грається, спить? Якщо дитина дуже активна – сміливо навантажуйте її: вона витримає і звичайну школу, і музичну, і спортивну. Якщо ви не можете добудитися її вранці, а ввечері дитина виглядає кволо, це означає, що малюкові не вистачає енергії, щоб займатися різними справами. Побережіть її, почекайте, доки зміцніє. Про те, що навантаження завелике, свідчить так званий шкільний синдром: коли син чи донька весь тиждень кволі, на все скаржаться, видаються хворими, їм складно зосередитися за уроками, на вихідних несподівано «одужують» і готові розважатися день і ніч.
Спостерігайте, чим займається ваша дитина на самоті. І тоді ви зрозумієте, до чого вона схильна, що їй справді до вподоби.
Подумайте про гігієну і безпеку занять в гуртках і секціях. Якщо це малювання, особливо потурбуйтеся про зір малюка (правильна посадка, достатнє освітлення), якщо це якийсь вид спорту, не пошкодуйте грошей на гарну екіпіровку. І не примушуйте ні до якого гуртка, бо не уникнете перевантаження і фізичного, і психологічного. А якщо ви переконані, що небажання дитини – явище тимчасове, наполягайте на своєму з різноманітними і дохідливими для дитини аргументами.
Інформаційна служба освіти
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області