1. Читайте добрі книги та переглядайте разом добрі фільми.
Перш ніж починати читати казку дитині, прочитайте її самі. Беріть перевірену дитячу класику. Переглядайте ті фільми, у яких немає жорстокості.
2. Подавайте особистий приклад.
Приклад батьків для дітей найголовніший. Якщо ви кричите, караєте дитину фізично, погано ставитесь до літніх батьків, грубіяните в магазині, то звідки ж дитині стати доброю?
3. Хваліть дитину.
Постійна критика, невдоволення поведінкою дитини не робить її добрішою. Позитивні слова, підтримка можуть зробити значно більше, ніж невтішне порівняння.
4. Любіть дитину.
«Недолюблені» діти, у душі яких порожньо, навряд чи будуть добрими стосовно когось. Адже віддати можна тільки те, що маєш.
Любов не вимірюється іграшками, відпочинком на курорті або клоунами в день народження. Спільна прогулянка або риболовля, разом спечений тортик, прочитана книга, вишита серветка – більший доказ любові, ніж матеріальні блага.
5. Учіть дитину допомагати іншим.
Щоб виробити в дитини потребу допомагати іншим, зробіть так, щоб дитина у родині мала свої постійні посильні обов’язки.
6. Надайте дитині можливість опікуватись про тварину.
Турбота про тварину – відмінне поле для діяльності з виховання доброти. Ще до придбання тварини, поговоріть із дитиною, як і коли вона буде доглядати за своїм другом, чи вистачить у неї терпіння й часу. Намагайтесь нічого не робити в догляді за твариною.
7. Виховуйте в дитині здоровий оптимізм.
Сприймати події радісно, бачити не тільки поганий, але найголовніше, позитивний бік, - цього ми повинні
навчити наших дітей. Насамперед перебудувати власне мислення на позитив. Перестати сердитись, обговорювати й засуджувати людей, розглядати будь-яку подію як кінець світу.
8. Розробіть свою домашню стратегію доброти.
Пояснюйте й показуйте дитині своїм прикладом, що до оточуючих потрібно ставитись по-доброму, звертатись ласкаво, а не грубо. Придумайте систему заохочень за добрі вчинки. Разом з дитиною обговоріть і запишіть ваш сімейний „Кодекс доброти”, якого повинні дотримувати всі члени родини без винятку.
9. Створюйте ситуацію успіху.
Якщо дитина відмінно читає вірші, то варто запросити гостей і влаштувати маленький концерт, щоб дитина отримала свою частку оплесків.
Пам’ятайте! Виховання доброзичливої дитини – це майбутнє нашої країни!!!
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області