Відповідно до чинного законодавства (закони України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, Бюджетний кодекс України, постанова Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222 та ін.) благодійні внески від фізичних та юридичних осіб здійснюються виключно на добровільній основі з обов'язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку (лист Міністерства освіти і науки України від 09.04.2012 № 1/9-272).
У навчальному закладі за рішенням загальних зборів (конференції)можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його статутом, а також батьківський комітет, піклувальна рада, учнівський комітет тощо.
Батьківські комітети є добровільними органами громадського самоврядування, створеними на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації прав та обов'язків своїх дітей під час організації їх життєдіяльності у закладі. Вони можуть створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, у тому числі контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів.
Зразкові положення про батьківські комітети затверджені наказами Міністерства освіти і науки України від 02.06.2004 № 440 та від 26.02.2011 № 398.
Піклувальна рада навчального закладу вживає заходів щодо зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування закладу, поліпшення умов та організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників.
Дирекція школи та педагогічні працівники не повинні втручатися у діяльність благодійних фондів і піклувальних рад.”
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області