Толерантність є нормою сучасного цивілізованого світу. Така норма прокламована Декларацією принципів толерантності та є затвердженою Резолюцією Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. З тих пір цей день щороку відзначається по усій планеті як Міжнародний день толерантності. У наш час проблема толерантності набула особливої актуальності у зв’язку із процесом глобалізації, що зіштовхує релігійні, національні і етнічні ідентичності різних культур і народів. Сьогодні проблема толерантності охоплює усі сфери суспільного життя нації: соціальну, релігійно-конфесійну, політичну, особистісну, міжетнічну. Через відсутність толерантності у повсякденному спілкуванні у нас часто залишається неприємне відчуття та незадоволення після спілкування з оточуючими. Відсутність толерантності у професійній, педагогічній сфері є причиною непорозумінь між вчителем та учнем, а також підгрунттям незгоди у педагогічному колективі освітнього закладу.
22 листопада в ЮЗШ № 4 під керівництвом методиста КУ КМОЦ Валентини Катранюк пройшло педагогічне заняття з елементами тренінгу присвячене Міжнародному дню толерантності. Тема заходу «Різноманіття та рівність: прийоми і методи виховання толерантності на уроках основ здоров’я». Для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів міста інтегрованого курсу «Основи здоров’я» була представлена презентація методиста та широке коло різноманітних педагогічних вправ. На занятті конкретизувалося значення терміну «толерантність», визначалася важливість даного питання в сучасному житті вчителя та його роботі, визначалися основні риси толерантної людини. Педагоги обговорювали життєві ситуації в яких або був прояв толерантності, або ні. Складали портрет толерантного вчителя. За допомогою бланка-опитувальника та тесту кожен учасник заходу визначав свій рівень толерантності. На закінчення заняття кожен педагог отримав «мішечок порад».
Бути толерантним – це, перш за все, культурне спілкування з оточуючими, допомога близьким і чужим людям, гарячий відгук на чужий біль, вміти правильно підтримати людину і в радості, і в горі, поважати, шанувати і передавати з покоління в покоління звичаї, традиції свого народу. Толерантність – це вихованість, це стриманість, це рівність! Толерантність – це культура добрих манер і вчинків!!!
Спілкуймось толерантно!!!
Нехай кожен із нас пробудить в себе людські почуття щирості і доброти!!!
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області