Модернізація змісту освіти в Україні на сучасному етапі розвитку суспільства не в останню чергу пов’язана з інноваційними процесами в організації вивчення іноземних мов. Пріоритетним напрямом розвитку сучасної школи стає гуманістична спрямованість навчання, при якому провідне місце займає особистісний потенціал дитини. Сьогодні в центрі уваги – учень, його особа, неповторний внутрішній світ. Тому основна мета сучасного вчителя – обрати такі інноваційні методи й форми організації навчальної діяльності учнів, які б оптимально відповідали поставленій меті розвитку особистості.
Головна мета навчання іноземної мови полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, базою якої є комунікативні уміння, сформовані на основі мовних знань і навичок. Завдання школи – підготувати учнів до спілкування в реальних життєвих ситуаціях, навчити їх здобувати знання самостійно. Саме допомогти вчителю вирішувати ці завдання в практичній діяльності й сприяв проведений на базі ЮЗШ № 2 6 грудня 2017 року міський семінар-практикум учителів англійської мови з проблеми «Формування комунікативних та соціокультурних компетентностей учнів через особистісно орієнтоване навчання та використання сучасних педагогічних технологій» під методичним супроводом методиста КУ «Консалтингово-методичний освітній центр» Н.І. Бережної.
Учасники семінару-практикуму побували на відкритому уроці у 6-А класі з теми «Спорт у нашому житті», який провела молодий перспективний спеціаліст Семенюк Олена Володимирівна. Учителі побачили й обговорили використання на уроці іноземної мови інноваційних і традиційних методів навчання, які в органічному поєднанні дозволяють педагогу розвивати компетенції сучасного учня, формувати в них вміння й навички іншомовного спілкування. Учителі практикувалися у здійсненні аналізу та самоаналізу уроку відповідно до нових технологій організації навчально-виховного процесу.
Продовженням семінару був мовленнєвий практикум для вчителів, який підготувала та вдало провела учитель Кохан Таїсія Олександрівна. Мета практикуму – удосконалення мовної, мовленнєвої та професійної компетенції вчителів.
Організатори практикуму скористалися фрагментом Headway Video з теми «Спорт» та запропонували учасникам семінару ряд цікавих інтерактивних вправ, зокрема, тести множинного вибору та тести на встановлення відповідностей, доповнення фраз і продовження думки, інтерпретацію мотивів поведінки та почуттів героїв переглянутого відео та відображення цього в діалозі. У процесі виконання вправ педагогами було повторено види підрядних речень, використання інфінітиву та конструкцій з ним.
Семінар пройшов цікаво, змістовно та мав практичну спрямованість.
Управління освіти Южноукраїнської міської ради висловлює подяку адміністрації ЮЗШ № 2 і педагогам за якісно підготовлений семінар та гостинність.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області