У дошкільному віці формуються базові якості особистості: чуйність, турботливість, чесність, любов та повага до людей, працьовитість, які забезпечують моральний розвиток дитини як особистості. Природа є могутнім виховним чинником у формуванні дитини. Спілкування з природою дає радість і насолоду, викликає любов до рідного краю, до життя. Важливо навчити дітей берегти природу, піклуватися про пташок, тварин. А для цього дорослий обов’язково має спиратися на емоційний стан дитини, залучати до активної діяльності. Базовим компонентом дошкільної освіти передбачено початкову екологічну освіту дітей. Тому педагоги «Гармонії» з раннього віку знайомлять дітей з явищами природи та сезонними змінами в житті людей, тварин і рослин.
У рамках проведення зимового екологічного тижня «ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ВСІХ» вихованці «Гармонії» долучилися до цієї важливої події. Педагоги з дітьми та батьками активно взялися за рятувальну місію - виготовили й розвісили у дворі садочка велику кількість годівниць для пернатих друзів. Малята взяли під опіку місцевих птахів і так допомагають їм пережити зиму.
Дорослі та діти виготовили найрізноманітніші «пташині їдальні». Для цього використали дерево, пластик, пляшки, картон, нитки тощо.
Наші юні винахідники з середньої групи №6 (вихователі Ілющенко Ілона Сергіївна та Юраш Ганна Юріївна) створили справжнє «кафе» для пташок, підготували «пташині ласощі» – фігурне печиво з різноманітного насіння.
До створення годівничок всі підійшли з фантазією, аби годівнички не лише допомагали пташкам, але й стали прикрасою двору. Родина вихованців старшої групи № 2 Осипенка Єгора, різновікової групи № 10 Заворотньої Катерини, логопедичої групи № 19 Шеремета Матвія, другої групи раннього віку №11 Рябця Євгенія, середньої групи №23 Хромишин Софії, різновікової групи № 15 Чернухи Олени, другої молодшої групи № 22 Васильчук Марії проявили особливу креативність та зацікавленість у виготовленні годівничок. Пташки зграйками злітаються до казкових будиночків та активно ласують гостинцями.
Під час прогулянок малята наповнюють годівниці їжею, насипають зерна, крихти хліба, несолоне сало для синичок. Це дуже важливо для малечі, адже вони спостерігають за птахами, вивчають їх та вчаться турбуватися про них. Найчастіше до їхніх годівниць прилітають синички, горобці, голуби, ворони, сойки. Інколи дітлахам вдається побачити сорок, дятлів та навіть сичів.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області