30 вересня 2018 року українська бібліотечна спільнота святкує своє професійне свято ювілейний 20-й раз. Це регламентується указом Президента України від 14 травня 1998 року №471/98 «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек».
Кожен історичний період характеризується розвитком бібліотеки. Так, як інформація стала глобальним чинником світового прогресу, то маємо нагальне завдання: відкрити для неї «двері» школи, знайти місце і механізми опрацювання, створити міцну інформаційну платформу для набуття знань. До виконання цього завдання найбільш наближена шкільна бібліотека.
У сучасному світі книга перестала бути єдиним джерелом знань. Щоб виконати свою основну функцію – забезпечення інформацією читачів, кожна бібліотека освітнього закладу має використовувати новітні технології. У нашому місті майже кожна шкільна бібліотека має комп’ютер та доступ до мережі Інтернет. Проводячи моніторингові дослідження, можна сказати, що учні залюбки відвідують бібліотечні заходи - літературні квести, вікторини, буккросинги, буктрейлери, інтегровані бібліотечні уроки, конкурси, літературні мандрівки, виставки-інсталяції тощо. Бібліотеки є чимось більшим, ніж ряди книжкових полиць, більшим, ніж місце, де діти змушені сидіти, читати та зберігати спокій. Сучасні шкільні бібліотеки – це ворота у майбутнє! Роль книги у житті суспільства була і є досить вагомою, адже, незважаючи на технічний прогрес, вона залишається чи не єдиним справжнім джерелом передачі людських почуттів. Згідно нового Закону про освіту шкільна бібліотека – це особливе середовище, що виступає як джерело інформації. Вона є організатором індивідуальної і колективної діяльності, що розвиває, навчає, виховує. У руках бібліотекарів світильник добра і розуму – література!
Щорічно та традиційно в переддень професійного свята під керівництвом методиста КУ КМОЦ управління освіти Валентини Катранюк для бібліотекарів проводяться методичні заходи. Цього року, 28 вересня на базі ЗЗСО № 4 проводилося тренінгове заняття «Толерантність у шкільній бібліотеці». Бібліотечні працівники ознайомилися з поняттям «толерантність» та визначали його важливість у сучасній роботі бібліотеки, аналізували власні прояви толерантності, навчалися сприяти бажанню виховувати у своїх читачів навичок толерантної поведінки. Бібліотекарі закладів загальної середньої освіти нашого міста – це люди, які є професіоналами своєї справи і мають великий бібліотечний досвід роботи. Вони не лише працівники, що рекомендують і видають книгу учневі, а й фахівці у галузі нових інформаційних технологій та тісно співпрацюють із учительським колективом. У цей день для них звучали слова привітань, побажань від вчителів та вдячних читачів!
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області