31 жовтня на базі закладу загальної середньої освіти № 4 під керівництвом методиста КУ КМОЦ Валентини Катранюк проведено педагогічний воркшоп «Сучасні методи навчання словесності». На заході були присутні вчителі російської мови та зарубіжної літератури загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Мета воркшопу - підвищення рівня професійного зростання вчителів російської мови та зарубіжної літератури, підтримка їх ділового тонусу, тренування педагогів у використанні сучасних методів навчання словесності, удосконалення роботи в групах, поширення досвіду роботи вчителів ЗЗСО № 4, створення атмосфери співпраці, взаємодії, активізація компетентностей вчителів. Це є досить нова методична форма роботи з дорослими, які мають спільний інтерес. Це навчання з мінімальною кількістю теорії і максимальною практики, який будується тільки на особистому досвіді, знаннях і думках самих членів воркшопу.
Методист Валентина Катранюк познайомила присутніх із поняттям «воркшопу», його метою, етапами та правилами роботи. Провела тестування учасників про Нову українську школу. Перед проведенням воркшопу методист провела моніторингові дослідження, а саме, анкетування вчителів ЗЗСО № 4 про впровадження сучасних методів навчання словесності. Аналізуючи анкети можна сказати, що вчителі добре знають методику проведення інноваційних форм роботи, широко їх використовують на своїх уроках та готові поділитися своїми наробками з колегами. Підготовлені ними презентації показали їх сучасну роботу та знання і вимоги Нової української школи.
Учасники воркшопу працювали в групах. Кожна з яких обговорювала питання і керуючись власним досвідом відповідала на них «А як це зробили б ви…». Також кожна група обговорювала свою (дану) педагогічну ситуацію та взяла участь у вікторині «Форми навчання словесності». Протягом заходу була робоча та ділова атмосфера, де кожен учасник міг висловити свою думку та поділитися власним досвідом.
Підводячи підсумки воркшопу педагоги заповнили анонімні анкети, в яких чесно відповідали на запитання про спілкування, про цікавість, про свої враження тощо. Новий вид методичної роботи стимулював педагогічних працівників до плідної роботи, до успішної співпраці щодо виховання нового успішного покоління.
Висловлюємо велику подяку адміністрації і вчителям закладу загальної середньої освіти № 4 та всім учасникам педагогічного воркшопу!
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області