13 листопада на базі закладу дошкільної освіти № 6 «Світлячок» відбулося чергове засідання «Калейдоскопу педагогічних ідей» для вихователів груп раннього віку на тему: «Формування навичок самостійного практичного життя у дітей раннього віку». «Уроки самостійності».
У «Світлячку» функціонують три групи раннього віку, педагоги активно використовують елементи методу Марії Монтессорі. Вихователі естетично облаштують «Осередки вправ повсякденного життя», які містять зручні, доступні та безпечні у використанні малюками матеріали, а найголовніше – дають дітям можливість мати справу зі справжніми, «дорослими» предметами.
Слухачі заслухали інформаційне повідомлення з досвіду роботи, переглянули відеопрезентацію, відвідали заняття в І молодшій «В» групі (вихователь Барсукова Т.М.,спеціаліст ІІ категорії).
У процесі заняття було використано елементи методу М.Монтессорі. Малята отримали велике задоволення від самостійного приготування салату зі справжньої моркви, користуючись тертушкою, такою, якою користується їхня мама. Діти показали уміння заправляти салат справжніми цукром та олією. Малюки мають добре розвинуті комунікативні навички, вільно та активно спілкуються між собою, дають правильні відповіді на поставлені запитання. У кінці заняття діти разом з лісовим зайчиком, який був у них гостем на занятті, ласували салат.
Слід відмітити творчий підхід до проведення заходу вихователів раннього віку: Пигиди І.М., Соловйової О.А., Маркевич С.В., Морозової Н.С., Семеренко О.В., Юрченко Ю.Ю. та Пастушенко О.М., які разом з батьками підготували на виставку інноваційні посібники: бізіборди, лепбуки, дидактичні матеріали, які широко використовуються ними у роботі з наймолодшими вихованцями закладу.
У ході «Круглого столу» слухачі заходу мали змогу обмінятися думками з даного питання, обговорити захід, оцінити роботу вихователя.
Методист КУ «КМОЦ» Малахова Т.М. підвела підсумки заходу, оцінила форми, методи та прийоми роботи вихователя, вдале використання на занятті практично – діяльнісного підходу, який забезпечив активне мовлення малюків. Схвалила уміння колективу працювати в команді та створення належних умов адміністрацією для творчого пошуку.
Даний захід сприяв поширенню досвіду роботи серед педагогів міста, підвищенню рівня педагогічної майстерності вихователів, згуртуванню педагогічних колективів, творчому інноваційному пошуку.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області