А пісня – це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша.
Чим глибша пісня, тим ясніш душа.
Іван Драч
16 листопада в дошкільному навчальному закладі № 8 «Казка» відбулося свято української пісні для старших дошкільників «Наша пісня ллється – сонечко сміється», яке проведене з метою виховання почуття національної гордості, розширення та закріплення уявлень дітей про велич української пісні, її багатства та формування ціннісного ставлення до всього українського
Свято пройшло в теплій, радісній атмосфері. Діти отримали нові знання, і показали свої таланти, і добре повеселилися, а найголовніше, відчули себе патріотами держави.
Пісня була дієвим засобом у формуванні морально-духовних цінностей дітей. Адже саме у пісні відбито позитивне ставлення українського народу до найкращих рис та моральних якостей дитини, засуджується усе негативне в людині. У пісні знайшли своє відображення: почуття честі, свідомості, людської гідності, пошана до інших людей, високі людські чесноти, оптимізм, мужність. А саме тому дуже важливо відроджувати та впроваджувати в навчально-виховний процес кращі зразки народнопісенної творчості.
Свято було насичене українськими піснями та таночками. Діти із великою цікавістю переглянули легенду про походження української пісні та гортали сторінки книги, яка більш детально познайомила їх з видами українських пісень. Перша сторінка книги розповідала про історичні пісні. В гості до малят завітав козак з хлопцями-козачатами, які заспівали чудову пісню «А ми славні козаки», а також гралися у цікаву гру «Веселі чобітки».
Друга сторінка книги знайомила дітей з календарно-обрядовими піснями. Діти дізналися про пісні зимового циклу – колядки, щедрівки та вітальні пісні. Вихованці старшої групи № 9 заспівали веселу пісню під назвою «Вітальна». Під час розповіді про пісні весняного циклу, дошкільнята із задоволенням співали та грали у народну гру «Подоляночка». Українська народна пісня «Ой є в лісі калина» прозвучала у виконанні дівчат старшої групи № 12. На сторінці книги, яка розповідала про календарно-обрядові пісні літнього циклу діти дізналися про давню українську традицію відзначення свята Івана Купала, під час якого дівчата пускали вінки на воду й дивилися, куди вони попливуть. Про цей народний символ України заспівали дівчата старшої групи №24 пісню «Віночок». Дізналися діти й про жниварські та обжинкові пісні. Заспівали «Урожайну пісню» пісню про зібраний урожай. Весело та завзято збирали діти урожай, граючи в гру «Витягни ріпку».
Наступна сторінка розповіла дітям про жартівливі пісні, які найчастіше виконувалися на українських ярмарках. Разом із піснями українці танцювали веселі, запальні таночки. Такий веселий та запальний таночок «Черевички» затанцювали дівчата старшої групи № 12.
Закінчилося гучне свято виступом вихованців старшої групи № 9, які виконали композицію «Ми маленькі українці».
Даний захід сприяв вихованню у дошкільників любові до народної пісні та формування патріотичних почуттів.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області