20 листопада на базі ЗДО № 2 «Ромашка» проведено «Аукціон педагогічних ідей» для вихователів-методистів та вихователів закладів дошкільної освіти.
Давня мудрість говорить: «Хто стоїть на місці, той відстає…» А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед і не зупинятися, досягнувши вершини». У цьому полягає основна місія сучасного педагога.
Метою заходу був пошук ефективних форм, творчого підходу до вирішення проблем освітньо-виховного процесу в ЗДО.
Вихователь-методист ЗДО № 2 «Ромашка» Колганова Ірина яскраво та змістовно презентувала актуальну педагогічну ідею, лот № 1, проект «Вчимося говорити правильно» за основу якого взяли відомий мультсеріал для малят «Лепетуни», який створила родина Клименків. Логотип мультсеріалу «Мова – ДНК нації». Тато Лепетун, мама Ярина, діти Леся та Андрійко, а ще бабуся та дідусь. Це – родина Лепетунів які куховарять, рибалять, ходять разом до магазину, зоопарку і по ягоди і при цьому навчають маленьких глядачів української мови, збагачуючи їхній словниковий запас і формуючи правильну вимову.
Лотами аукціону – були педагогічні ідеї , валюта -теж педагогічні ідеї. Ідея продавалася за ідею, тобто «купити» міг той, хто мав свою ідею, хто обґрунтовано та професійно доводив доцільність упровадження запропонованої ідеї з передбачуваною результативністю.
Результатом творчого пошуку педагогічних ідей є створення "Банку педагогічних ідей" - цікавих, перспективних та інноваційних.
Вихователі-методисти та вихователі взяли активну участь у квесті, присвяченому 100-річчю з Дня народження великого українця, славетного педагога, мислителя і дитячого письменника Василя Сухомлинського.
У квесті брали участь три команди, які за допомогою маршрутних листів відвідали п`ять уявних закладів (ЗДО, школу, бібліотеку, музей, методичний центр).У кожному закладі були модератори, які працювали з капітаном команди, задавали запитання та давали творчі завдання. Капітани команди разом з учасниками розв`язували поставлені завдання, за що отримали ключ від світлиці «Серце віддаю дітям».
У світлиці практичний психолог Філіппова С.А. провела майстер-клас, по виготовленню м’якого виробу «Серце» за допомогою медитації, для поповнення духовної сили педагогів.
Вихователі–методисти та вихователі мали можливість збагатитися знаннями, продемонструвати педагогічну майстерність, креативність, набути уміння презентувати педагогічні ідеї, активно обмінятися досвідом роботи.
«Аукціон педагогічних ідей» стимулював педагогів до самовдосконалення, самоствердження та самореалізації.
Даний захід сприяв підвищенню кваліфікації педагогів та педагогічній майстерності. Тож продукуймо ідеї й перетворюймо! А кращий спосіб одержати гарну ідею – мати багато ідей!
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області