23 листопада у рамках місячника з безпеки життєдіяльності у ЗДО № 8 «Казка» з дітьми середнього дошкільного віку проведено вікторину «Про правила безпеки всім потрібно знати, щоб лиха ніколи не мати».
Захід проведено з метою профілактики та попередження нещасних випадків; поглиблення знань дітей з основ безпеки життєдіяльності; перевірки знань дітей про правила поводження на вулиці, про пожежну та особисту безпеку; виховання стійкості мотиваційної установки на збереження життя і здоров’я, як найвищої цінності.
Діти дошкільного віку надзвичайно активні та неймовірно цікаві до всього, що їх оточує. Іноді ця цікавість може призвести до травм, тому сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці дошкільників до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Саме тому життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.
Захід проведено у формі вікторини, діти виконували різноманітні завдання, які були направлені на закріплення знань з різних розділів безпеки життєдіяльності. Діти пригадували правила поводження в різноманітних життєвих ситуаціях, закріплювали знання з безпеки життєдіяльності, кожна команда мала змогу під час розминки, швидко відповідати на поставлені запитання.
Завдання вікторини були представлені у вигляді світлофора, кожен колір якого відповідав за певний розділ БЖД. Зелений колір передбачав завдання з розділу «Дорожня абетка», жовтий колір – «Безпека в побуті. Електроприлади», червоний колір – «Пожежна тривога». Цікаво для дітей було те, що вони самі обирали, завдання якого сектору будуть виконувати першими.
Сектор «Дорожня абетка» передбачав такі завдання: «Намалюй світлофор», під час якого команди мали швидко та правильно розмалювати світлофор; «Пригадай правила дорожнього руху» - команди правильно закінчували запропоновані речення, а під час дидактичної гри «Аудіозагадки» діти по-черзі відгадували вид транспорту за звучанням.
Пригадуючи правила поводження з електроприладами діти мали змогу виконавши завдання жовтого сектору, погравши в дидактичні ігри «Правильно – неправильно» та «Електрика в побуті».
Завдання червоного сектору були направлені на перевірку знань дітей з розділу «Пожежна тривога». Під час дидактичної гри «Збери та опиши картинку» команди складали пазли та описували ситуації небезпечної поведінки з вогнем. Цікавою, веселою та водночас пізнавальною для дітей була дидактична гра-естафета «Склади пожежний щит».
Для узагальнення знань було завдання з чорного ящика – «Викликаємо службу порятунку», під час якого діти пригадали телефони пожежної служби, міліції, швидкої допомоги, служби газу.
Не стояли осторонь і вихователі груп, вони не тільки стежили за злагодженістю дій капітанів команд, виконанням завдань, а й мали змогу показати власні знання, взявши участь у змаганні для вихователів у грі «Безпека від А до Я».
Грецькі філософи говорили: «Щоб правильно діяти, необхідно багато знати, а щоб знати, треба навчатись». Тому, дорослі, повинні усвідомлювати важливість цієї справи – роботи з дітьми з питань безпеки життєдіяльності. Повинні зробити все можливе для того, щоб надзвичайних ситуацій в житті кожного було якомога менше, а якщо вони все ж таки сталися, то наслідки від них повинні були мінімальними.
Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена місячником чи однією розмовою, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються підростаючому поколінню сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.
Даний захід сприяв закріпленню отриманих знань з питань безпеки життєдіяльності та умінню їх правильно використати в даній життєвій ситуації.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області