Під такою назвою в закладі дошкільної освіти «Світлячок» проходив місячник безпеки життєдіяльності дитини. Робота педагогічного колективу не обмежувалася лише навчанням дітей норм і правил поведінки. Їх навчали обачності, умінню орієнтуватися та швидко реагувати у надзвичайних ситуаціях.
Максимальний ефект досягається, якщо освітня робота ведеться одночасно у трьох напрямах: дошкільний заклад – діти – батьки. Тому до участі у проведенні заходу були задіяні і батьки наших вихованців. Вихователі поновили батьківські куточки, теки-пересувки, консультували дорослих, запросили і до участі у проведенні флешмобу.
Розширення уявлень дошкільнят про небезпечні предмети, явища та ситуації відбувалося не лише на інформативному, а й на емоційно-чуттєвому рівні. Вихователі дітей молодшого дошкільного віку використовували вірші, загадки, читали твори повчального характеру, розглядали картинки та малюнки.
Вирішення поставленої мети можливо за умови забезпечення достатнього і необхідного рівня компетентності вихователів. Тож саме з цією метою була проведена презентація серед вихователів закладу на тему: «Посібник власними руками». Переможці конкурсу: Васильченко Т.О., вихователь середньої «Б» групи, посібник «Якщо друг опинився в небезпеці», Мицик Л.В. та Аркуша О.В., вихователі середньої «А» групи, посібник «101 – служба порятунку», вихователь старшої «В» групи Чернега Л.В., посібник–плакат «Правила поведінки в надзвичайній ситуації».
Одним із найбільш зрозумілих та близьких дітям видів діяльності є образотворче мистецтво. Саме через сприйняття власноруч намальованого, діти вчаться передавати власні почуття. А якщо врахувати те, що перед творчим етапом вихователі читали казки, вирішували разом з дітьми проблемні ситуації, займалися театралізованою діяльністю, то, власне, ми досягли результатів: діти аналізували та оцінювали поведінку інших людей, казкових героїв, а потім і власні вчинки.
Корисним та ефективним засобом закріплення елементарних норм поведінки при діях в умовах надзвичайної ситуації є проведення творчих конкурсів, екскурсій до пожежної частини, складання розповідей, проведення дидактичних ігор.
Вихованці старшого дошкільного віку складали оповідання – спогади про побачене, коли були в гостях у надзвичайників, виконували конкурсні роботи на тему: «Небезпечні речі для малечі». Переможцями конкурсу дитячих робіт стали випускники старшої «Б» групи з роботою «Здивувались лісові звірята: це пожежа в лісі? Ні! Це листопад надумав жартувати», (вихователі Фурса С.С. та Лупан А.О.), ІІ місце посіли вихованці старшої «А» групи з колективною роботою «Пожежник – професія героїчна!» (вихователі Бінюк О.І та Казанцева С.В.). ІІІ місце зайняла Іванісова Карина, яка разом з мамою презентували кишенькову книжечку «Якщо виникла пожежа».
Як підсумок роботи – організація і проведення спільного Дня Знань правил безпечної поведінки. Вихователі проводили бліц-опитування, вікторини, створювали проблемні ситуації, які спонукали дітей стати учасником дійств, робити власні висновки, приходити на допомогу друзям та піклуватися про власне життя і тих, хто поруч.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області