26 грудня на базі дошкільного навчального закладу № 8 «Казка» проведено майстер-клас для вихователів на тему: «Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дошкільників з використанням коректурних таблиць» (за методикою Н.В.Гавриш).
Захід проведено з метою підвищення педагогічної майстерності педагогів ДНЗ.
Директор закладу Припутень Надія Анатоліївна привітала учасників та побажала плідної співпраці.
Методист комунальної установи «Консалтингово–методичний освітній центр» Малахова Тетяна Михайлівна ознайомила слухачів з планом роботи.
Вихователь ДНЗ № 8 Леоненко Валентина Анатоліївна провела майстер-клас зі слухачами у ході якого змістовно розкрила теоретичний та практичний аспект.
У ході майстер-класу Валентина Анатоліївна дала загальну характеристику системі ігор та вправ, які були спрямовані на розвиток мовлення, логічного мислення, пам`яті та уваги.
Учасники заходу активно використовували коректурні таблиці та коректурні рамки у процесі виконання різноманітних завдань, а саме: «Багато варіантів», «Знайди картинку, назви слово», «Складаємо історію за картинками», «Чарівні фішки», «Розв’яжи приклад, відшукай картинку», «Порівняй і назви», «Загадкові знаки», «Слухай уважно», «Виклади за зразком», «Домалюй картинку», які будуть ефективно використовуватись у подальшій роботі з дітьми.
Валентина Анатоліївна акцентувала увагу на тому, що робота з даними таблицями дозволяє дошкільникам поповнювати та розширювати словниковий запас, формувати граматично правильне мовлення, активно пізнавати світ, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між різними подіями, явищами, предметами, експериментувати та моделювати.
Розширенню знань педагогів сприяла виставка методичного матеріалу (коректурних таблиць на різну тематику та дидактичних ігор), яка вражала змістовністю, яскравістю та естетичністю виконання.
Педагоги позитивно оцінили роботу майстра Валентини Анатоліївни та наголосили на плідності та ефективності роботи та дійшли висновку, що робота за коректурними таблицями впродовж тривалого періоду дозволяє фіксувати динаміку росту інтелекту дитини, робить подальший процес розвитку її здібностей і підготовки до школи більш творчим, креативним та цілеспрямованим.
Методист КУ «КМОЦ» Малахова Т.М. високо оцінила роботу Валентини Анатоліївни, рівень проведення заходу, роботу учасників, якість та ефективність наочності яка була ефективно використана у процесі практичних завдань, а також підвела підсумок заходу та надала методичні рекомендації щодо подальшого впровадження інформаційно-ігрової діяльності з коректурними таблицями.
Захід сприяв підвищенню педагогічної майстерності педагогів ДНЗ. Педагоги здобули теоретичні знання та практичні уміння щодо використання коректурних таблиць та коректурних рамок у роботі з дошкільниками.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області