В даний час проблема ненасильницької комунікації набуває все більшого значення. Саме тому на базі міста організовано цикл з семи навчальних семінарів із засвоєння практики емпатійного (ненасильницького) спілкування для практичних психологів дошкільних та загальноосвітніх закладів освіти, спеціалістів ІРЦ та КУ КМОЦ, а також ЦСПРД.
Під керівництвом тренера міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині», керівника Миколаївської школи медіації, яка створена при ВБО «Ініціатива заради життя», Клопової Л.Ф. (м. Миколаїв), психологи засвоїли технологію Ненасильницького спілкування, яку розробив відомий американський вчений Маршал Розенберг. Він вивчав стилі спілкування по всьому світу та зауважив, що у важких ситуаціях більшість людей в різних світових культурах схильна до різких слів, жорстокості та агресії. М. Розенберг запропонував свою унікальну модель "ненасильницького спілкування", в основі якої лежить поняття співпереживання. Зазначена модель містить в собі:
1) спостереження - конкретні дії, які ми спостерігаємо і які впливають на наше благополуччя;
2) почуття - те, що ми відчуваємо стосовно того, що бачимо;
3) потреби - стан індивіда, цінності, бажання і т.д., які створюють наші почуття;
4) прохання - конкретні дії, про які ми просимо, щоб наше життя стало краще.
М. Розенберг досить чітко прописує алгоритм ненасильницького спілкування і конкретні методи, прийоми оволодіння технологією ННС.
В процесі навчання практичні психологи отримали унікальний досвід використання технології ненасильницького спілкування у професійній діяльності, матеріали для застосування технології ННС в умовах освітнього процесу та сертифікат про успішне завершення навчання.
Висловлюємо вдячність адміністрації Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та практичному психологу дошкільного навчального закладу № 2 «Ромашка» Філіпповій С.А. за допомогу в організації навчання.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області