Дошкільний вік унікальний у зіставленні з подальшими віковими періодами. У цей час відбувається становлення особистості дитини, і навчання і виховання є для неї необхідною формою загального розвитку. Зокрема, в дошкільному віці спостерігається активний інтерес до навколишнього світу, формується пізнавальна діяльність.
Впровадження нових оригінальних методик - то вимога часу, яка робить освітній процес цікавим для дітей навчає спілкуватися діалогічно, в активній взаємодії з іншими, стимулює ініціативу, розвиває творчі здібності, а головне – створює умови для повноцінного розвитку і для самореалізації кожної особистості.
31 січня 2019 року у дошкільному навчальному закладі № 8 «Казка» відбувся семінар–практикум на тему: «Сучасний підхід до проведення занять у ДНЗ». Метою заходу було: підвищити знання педагогів щодо особливостей роботи з LEGO – конструктором; активізувати потребу вихователів вдосконалювати свої професійні вміння та здібності, спонукати до творчого саморозвитку.
Під час інформаційного повідомлення Мороз Г.П., соціальний педагог, акцентувала увагу вихователів на тому, що сучасне заняття з дітьми треба зробити цікавим, і в той же час розважальним, ефективним, а не ефектним, навчати граючи, а не просто грати. Галина Петрівна представила презентацію - коментар «LEGO — сучасна інноваційна технологія», розповіла педагогам, що включення дітей у систематичну конструктивну діяльність можна вважати одним з важливих умов формування здатності дошкільників сприймати зовнішні властивості предметного світу, розвивати просторове мислення, комунікативні навички та мову.
У практичній частині були проведені ігри з використанням LEGO - конструктора. Вихователі перетворилися на маленьких дошкільнят і фантазували, адже LEGO - це завжди творчість без правил, політ фантазії та естетичне задоволення від роботи. Педагоги із великим азартом конструювали під час ігор: «Веселка», «Зміюка – закарлюка», «Побудуй на слух», «Одне ціле», складали історію «Кольорові асоціації», активно і весело виконували вправи під час фізкультхвилинки «Кольорова руханка».
Використання LEGO - конструктора є чудовим засобом для всебічного розвитку дошкільників, що забезпечує інтеграцію різних видів діяльності. Таке навчання змушує педагогів вчитися, відходити від шаблонів, піднятись на нову сходинку фахового зростання.
LEGO - конструктор - справжня розумна знахідка для щасливого дитинства.
Захід сприяв підвищенню педагогічної майстерності педагогів дошкільного навчального закладу.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області