«Ну що б здавалося слова?
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється, ожива,
Як їх почує».
Т.Г.Шевченко
Українська мова має величезне значення в житті кожної людини. Слово матері, народна пісня, історія, казка, національний оберіг – усе це формує мовно-національну свідомість.
Заклад дошкільної освіти № 6 «Світлячок» долучився до відзначення Дня рідної мови.
Захід проведено з метою виховання любові до рідної мови, розкриття її краси та багатства.
У закладі навіть з наймолодшими дошкільниками були проведені тематичні заняття, моделювання та обігравання українських народних казок.
Малята з задоволенням долучилися до бесід про державну та народну символіку українського народу. Діти старшого дошкільного віку декламували вірші рідною мовою, в середніх групах - вивчали прислів`я про Україну і мову та пояснювали їх значення, молодші - грали в народні ігри, супроводжуючи їх пісенним текстом, грою на народних музичних інструментах.
Не обійшлися і без вишиванки – національної святині, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.
Заходи продовжилися на території закладу, де інструктор з фізичної культури Барсукова В.М. провела флешмоб «Україно! Будьмо!».
Весь день у закладі панував піднесений настрій, всі милувалися барвистими візерунками вишиванок (муралів) на стінах свого «Світлячка», українською говорили навіть ті люди, яким вона тяжко дається.
Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися себе повноцінною частиною свого народу, його історії, культури.
Саме тому перед педагогами стоїть завдання навчити дітей з раннього віку плекати і розвивати українську мову, як вагомий показник визнання нації.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області