22 травня 2019 року управління освіти та заклади освіти передали ТОВ «ОЛЕСТАС ЕКО» на утилізацію люмінесцентні лампи і батарейки.
Сьогодні як в побуті, так і в промисловій сфері людина просто не може обійтись без різноманітних електронних приладів. Це в свою чергу обумовлює примноження кількості спрацьованих акумуляторів та батарейок – хімічного джерела струму. Найбільш відомі і поширені «пальчикові» батарейки у своєму складі містять багато важких металів, які, навіть у дуже обмеженій кількості, становлять загрозу здоров'ю людей: цинк, марганець, кадмій, ртуть, нікель та інші. Викинута батарейка покривається корозією, через що шкідливі речовини можуть потрапити в ґрунтові води, а далі - в річки, озера, артезіанські води. Одна пальчикова батарейка може забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів землі. Далі шкідливі речовини можуть потрапити в організм людини або тварини, де будуть накопичуватися. Схожа ситуація з люмінесцентними та енергозберігаючими лампами, адже одна велика трубчаста лампа денного світла містить до 70 мг ртуті і здатна спричинити нищівної шкоди природі та живим істотам. Тільки 1 грам ртуті здатен забруднити 200 тисяч кубічних метрів води і 3 млн кубічних метрів повітря. До того ж ртуть накопичується в корінні рослин та дерев, грибах, водоростях і рибі. Цей метал виключно отруйний і належить до першого класу небезпеки.
Утилізуючи лампи та батарейки, ми зберігаємо не тільки наше життя, а і життя наступного покоління. Тільки загальними зусиллями ми збережемо та покращимо навколишнє середовище.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області