Щороку в Україні народжується понад 400 дітей з даним синдромом. За статистикою ВООЗ, у світі – від 3-х до 5-ти тисяч дітей (кожне 700 немовля). Їх називають дітьми Сонця.
Синдром відомий ще з 1866 року й названий на честь англійського лікаря, Джона Ленгдона Дауна, який його відкрив. Майже сто років по тому, у 1959 році, французький вчений Жером Лежен обґрунтував генетичне походження цього синдрому, яке визначається наявністю в клітинах людини додаткової хромосоми (замість двох хромосом у 21 парі з’являється додаткова третя, трисомія 21-ої хромосоми, у результаті загальна кількість хромосом 47, тоді як у каріотипі людини 46). Генетичний збій відбувається незалежно від способу життя батьків, їх стану здоров’я, звичок і освіти. Причини виникнення синдрому до кінця не вивчені. Одним з виявлених факторів, що збільшують ризик розвитку, є вік матері (старше 35 років).
Ця особливість генетична і не лікується, призводить до змін моторики, фізичних характеристик і здоров’я.
Доступ до медичного обслуговування, програм раннього втручання та інклюзивної освіти, любов батьків, турбота, розуміння, підтримка суспільства здатні допомогти людям із синдромом Дауна досягти оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги.
Тож будьмо уважнішими, толерантнішими один до одного!
Шановні батьки! Якщо у Вас є запитання стосовно розвитку Ваших дітей, Ви можете отримати консультацію фахівців інклюзивно-ресурсного центру, який знаходиться за адресою: місто Южноукраїнськ, бульвар Шкільний, 3 (Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 2), кабінет № 208, т. 5-61-36.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області