В Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада – Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 10 грудня – Міжнародного дня прав людини.
Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в родині, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського духу органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
З нагоди відзначення цих днів в закладах освіти Южноукраїнська організовано та проведено: навчальні заняття, бесіди та консультування, «години психолога», психологічні ігри та тренінги, перегляди соціальних відео; вебінар для працівників соціально-психологічної служби та інші заходи, враховуючи умови карантину.
Зокрема, 08 грудня 2020р. методистом КУ «КМОЦ» Братищенко Ольгою проведено онлайн-семінар "Насильство та Дитина: SOS-стратегія» для працівників психологічної служби.
Насильство - примусовий вплив на кого-небудь. Найпоширеніша класифікація видів насильства заснована на характері насильницьких дій: фізичне, сексуальне, психологічне (емоційне) й економічне насильство. Особливу увагу потрібно приділяти саме домашньому насильству, адже воно охоплює всі види насильства над дітьми. Важливим фактом є те, що здебільшого насильство, яке вчиняють щодо дітей, вчиняють батьки або найближче оточення.
Домашнє насильство – комплексний вид насильства; повторюваний зі збільшенням частоти цикл фізичної, словесної, емоційної, духовної й економічної образи для контролю, залякування. Це система поведінки для збереження влади й контролю над близькою людиною. Складно визначити насильство в родині, особливо коли йдеться про психологічне насильство. Домашнє насильство порушує чимало прав тих, кого захищають міжнародні закони про права людини, тому потрібно докладати чимало зусиль з боку фахівців всіх структур держави задля захисту прав та життя дітей.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області