Психологічна служба системи освіти є органічною складовою частиною державної системи охорони фізичного та психічного здоров’я молодих громадян України. З 1991 року і до теперішнього часу психологічна служба пройшла не простий і суперечливий шлях та стала однією з найпотужніших і найдосвідченіших із відомчих служб у державі, яка діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку кожної особистості.
Значною подією в історії психологічної служби системи освіти України стало 23 квітня 2004 року, коли відбулося засідання колегії Міністерства освіти і науки України, яке вперше за роки існування служби розглянуло питання «Про стан і перспективи розвитку психологічної служби системи освіти». Колегія схвалила «Стратегію розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2008 року». Відтоді 23 квітня вважається Днем практичного психолога.
Психологічна служба системи освіти м. Южноукраїнська функціонує в 13 закладах освіти. Кількість фахівців за 10 років зросла з 26 до 30: це методист психологічної служби, 18 практичних психологів та 11 соціальних педагогів дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів.
Діяльність соціально-психологічної служби має багато напрямків та форм: двічі на рік проводяться загальноміські методичні об'єднання, у форматі конференції чи школи професійного вдосконалення; постійно проводяться майстер-класи, творчі майстерні, навчальні семінари та круглі столи; щорічний Тиждень психології завершується загальноміською конференцією з обміну досвідом між фахівцями. Наради та консультації є традиційними в нашій спільній роботі як з учасниками освітнього процесу, так і між спеціалістами служби.
За останні 5 років СПС організовано чимало заходів загальноміського рівня та у кожному закладі освіти із постійним залученням спеціалістів суміжних установ.
Южноукраїнські психологи та соціальні педагоги постійно навчаються. Запрошуємо тренерів з різних куточків України: Одеса, Київ, Миколаїв; та постійно виїжджаємо на навчання до інших міст. Фаховому зростанню сприяє співпраця з міською організацією Товариство «Червоного Хреста України», з БФ журналу «Единственная», ГО «Родинне коло», представництвами ЮНІСЕФ, фондом Народонаселення ООН та багатьма ін.
З 2020 року методичні заходи перейшли в онлайн-формат. В умовах, що постійно змінюються, практичні психологи, соціальні педагоги, методист психологічної служби опрацьовують цифрові технології, онлайн-ресурси та можливості для професійного розвитку.
19-23 квітня 2021 році фахівці СПС в черговий раз показали свої професійні напрацювання на обласному фестивалі інноваційних методів роботи працівників психологічної служби «Палітра успіху» МОІППО:
- Братищенко Ольга, методист КУ «КМОЦ» з презентацією досягнень психологічної служби Южноукраїнська;
- Філіппова Світлана, практичний психолог ДНЗ №2 «Ромашка» з темою використання арт-технік у роботі з дітьми та дорослими;
- Лац Ліна, практичний психолог ДНЗ №3 «Веселка» з практикою застосування ігрових платформ у дошкілллі;
- Газізова Оксана, соціальний педагог ЮЗШ №1 ім. Захисників Вітчизни з досвідом проведення веб-квестів для педагогів та здобувачів освіти.
До 30-річчя психологічної служби фахівці всіх закладів освіти Южноукраїнська підготували відео-флешмоб: можливість побачити та почути щирі слова кожного, хто щодня віддає серце дітям на ниві освіти.
Флешмоб до 30-річчя психологічної служби системи освіти
Вітаємо зі святом!
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області