Плануємо, вивчаємо, готуємося
Реформування освіти ставить нові вимоги до підвищення кваліфікації та підготовки вчителів, які викладають або будуть викладати в 5-6 класах Нової української школи. З цією метою 02.03.2023 року на базі ліцею №4 Южноукраїнської міської ради пройшов майстер – клас на тему «Особливості професійної діяльності сучасного вчителя географії в умовах інноваційних змін в освіті». Своїми напрацюваннями поділилася вчитель географії вищої категорії, старший вчитель ліцею №4 Піддубна Наталя Григорівна. Вона проаналізувала навчальну програму, підручники різних авторів, порівнявши їх з діючими, показала як можна використовувати STEM технології у гуртковій роботі та під час проведення занять.
Про існування метеостанції в ліцеї №5 мало хто знає з педагогів, а тим більше із дітей. Мабуть один урок проведений з її використанням залишиться в пам’яті на довше ніж стандартні уроки в класі. Саме про це говорила вчитель географії ліцею №5 Дзюбенко Юлія Степанівна.
Як зацікавити дітей створенням проєкту поділилася вчитель вищої категорії ліцею №3, старший учитель Щерба Тетяна Георгіївна.
Практична робота один із аспектів який допомагає перевірити знання на практиці. Саме реалізацію цього питання на уроках географії розкрила керівник методичної комісії вчителів географії, вчитель вищої категорії Щеглова Оксана Сергіївна.
Досвідом роботи з п’ятикласниками поділилася і вчитель ліцею № 4 Назарова Тетяна Леонідівна, яка надала присутнім інформацію щодо оцінювання учнів, поділилася напрацюваннями, звернула увагу на використання підручника на уроці та структуру побудови уроку.
З визначенням подальшої роботи методичної комісії вчителів географії виступила директор ЦПРПП Маленька Любов Михайлівна. Вона відповіла на питання щодо атестації педагогів та подальшого розвитку галузі «Освіта» в місті.
Діти нового покоління … Які вони, чого вони очікують від учителя, як зрозуміти їхні потреби? Саме для вирішення таких питань працювали педагоги, адже у наступному році їм доведеться зустрітися саме з дітьми Нової української школи, з дітьми, які пройшли навчання за програмою «Інтелект України» і мають наміри продовжити експеримент. Майже дві години спілкування пройшли дуже швидко і не вимушено, здається , що ми дуже хочемо бачити один одного, чути один одного і ділитися тим, чому навчилися самі в умовах дистанційного навчання.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області