Шановні батьки!
Слід пам’ятати, що здоров’я, а відтак і щастя Ваших дітей багато в чому залежить саме від Ваших знань про небезпечні хвороби та шляхи їх попередження, які можуть стати запорукою їх здорового майбутнього. Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом використання вакцин, що застосовуються при плановій імунізації.
Наше молоде покоління уже не знає страшних епідемій віспи, дифтерії, кашлюку, поліомієліту, туляремії, чуми та інших інфекцій із сотнями тисяч хворих і десятками тисяч померлих. Багаторічний досвід широкого використання вакцинації засвідчує, що активна імунізація є надзвичайно важливим засобом , який забезпечує епідемічне благополуччя при багатьох інфекційних хворобах. З часу впровадження вакцин кількість захворювань та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась. Прикладом може бути дифтерія. Завдяки широкій плановій імунізації, стало можливим щорічно запобігати в Україні десяткам тисяч таких захворювань.
Потрібно пам’ятати, що бактерії та віруси мають властивість виживати та періодично викликати епідемії серед невакцинованого населення. Без вакцинації хвороби, від яких ми зараз захищаємо своїх дітей, можуть повернутися. Багато дітей, які вижили після захворювання, можуть страждати від хронічних ускладнень протягом усього подальшого життя. Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримали щеплення, значно вищий, ніж у захищених шляхом вакцинації.
У нашій країні вакцинація проводиться у відповідності з національним календарем щеплень. За умови його дотримання він є найбільш оптимальним для забезпечення повноцінного імунітету.
Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців, усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. В умовах воєнного стану імунізація – чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків. Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень – не виняток.
Зараз часто на сторінках газет піднімається питання користі і шкоди щеплень, і як правило, безпідставно стверджують, що щеплення шкідливі, завдають шкоди здоров’ю. А все тому, що люди не бачать хворих, того, як важко протікають хвороби і які ускладнення вони дають. Саме тому складається враження, що небезпеки ніякої немає й можна не прищеплюватися. Ось такі розмови, обговорення й окремі випадки, які мусуються – слугують ґрунтом для зростання числа відмовників. Якщо ми не переборемо зараз цей бар’єр і люди будуть продовжувати відмовлятися від імунізації, то ми вже будемо не профілактикою займатися, а боротьбою з епідемією інфекції.
Вакцинація — важливий етап у житті вашої дитини, завдяки якому вона буде захищена від інфекційних захворювань і збереже здоров’я.
Вакцинація – це єдиний шлях вберегти дитину від небезпечних інфекцій. Всі діти мають право на вакцинацію, і це право забезпечується державою.
Управління освіти Южноукраїнської міської ради імені Бориса Грінченка звертає Вашу увагу, що відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», листа головного державного санітарного лікаря Миколаївської області від 09.08.2023 №14/01-1303 «Про допуск до навчання в організованих дитячих колективах», що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування навчальних закладів не дозволяється. Винятком є, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації, за рішенням ЛКК. Тільки у цих випадках діти можуть бути прийняті до відповідного дошкільного навчального закладу та відвідувати його.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області