Шкільні музеї та куточки Бойової слави відіграють важливу роль у виховному середовищі.
Протягом навчального року на їх базі проводяться музейні уроки та екскурсії (до Дня партизанської слави, Дня українського козацтва, Дня української писемності, Дня Гідності та Свободи, Дня Соборності України тощо); тематичні виступи на класних годинах та загальношкільних лінійках; дослідницька та пошукова робота.
Є відповідні тематичні матеріали, відеозаписи, фотоматеріали та відгуки учасників вищевказаних заходів.
Зокрема у етнографічному музеї «Берегиня» (школа № 2) створено тематичні презентації: «Вічна пам'ять.», «Народні символи України», «Українська вишивка», «Тини, паркани, огорожі», «Типи української хати», «Українські рушники», «З ярмарку», «На теплій призьбі біля хати» та інші.
Оновлено інформаційні стенди: «Становлення української державності», «Майдан. Революція духу», «Україна! Патріоти! Єдність!» у куточку Бойової і трудової слави школи № 4; стенди з увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції та Героїв Майдану, систематизовано матеріали для екскурсії про випускника школи, учасника АТО Сінкевича М. у музеї Бойової слави школи № 1 тощо.
Керівники музеїв та кімнат Бойової слави систематично беруть участь у різного рівня конкурсах, семінарах та інших заходах; обмінюються власним досвідом у межах міста; займаються самоосвітою та підвищенням свого професійного рівня.
Зокрема у обласних семінарах керівників музеїв, які було організовано спеціалістами Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді взяли участь керівники етнографічного музею «Берегиня» Орлова В.П. (школа № 2) та музею Бойової слави Бенякова А.В. (школа № 1).
У поточному навчальному році завідувач кімнати Бойової та трудової слави (керівник гуртка «Захисники Вітчизни») Макаренко Ю.В. організував дослідницько – пошукову діяльність членів гуртка «Захисники Вітчизни» з метою поповнення куточку Бойової і трудової слави матеріалами часів Другої світової війни та ознайомився з досвідом творчих здобутків педагогів школи № 4, які застосовують інноваційні форми і методи навчання і виховання дітей на основі краєзнавчої та музеологічної методологій, зокрема про участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості в номінації «Історія України. Державотворення» (учитель історії Патенко О.В., учасник Кудряшов К., 11-А клас).
У закладах загальної середньої освіти налагоджено тісну співпрацю з міською організацією ветеранів війни та праці.
Періодично, відповідно до Положення (1 раз на 5 років), здійснюється міський огляд – конкурс шкільних музеїв, кімнат та куточків Бойової слави, складається протокол огляду та видається підсумковий наказ (такий огляд було проведено 20.04.2016).
Також на виконання наказу департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації від 07.11.2018 № 661 «Про огляд музеїв при закладах освіти», 18.12.2018 проведено огляд музеїв з метою упорядкування та систематизації музейної мережі, приведення експозицій музеїв у відповідність до вимог законодавства про декомунізацію.
Управління освіти
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області