Міжнародна організація праці заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій - у 2019 році їй виповнилося 100 років. Своїми першочерговими завданнями організація визначає підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці. За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці.
День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні. У 2020 році Міжнародна організація праці у Всесвітній день охорони праці робить акцент на надзвичайно важливій проблемі, актуальній для всього зайнятого населення у світі. Девіз Дня охорони праці 2020 звучить так: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Тему змінено через поширення коронавірусної інфекції СОVID-19. До початку пандемії Міжнародна організація праці планувала присвятити День охорони праці 2020 іншій проблемі - насильство і домагання у сфері праці (Violence and Harassment in the World of Work). Міжнародна організація праці так обґрунтувала зміну теми: зростає занепокоєння щодо швидких темпів поширення коронавірусної інфекції у одних регіонах світу та щодо спроможності зберегти тенденцію до їх скорочення - в інших. Уряди, роботодавці, працівники та їхні організації стикаються з колосальними викликами, намагаючись боротися з пандемією СОVID-19 і забезпечити безпечні та здорові умови праці. На додаток до нинішньої кризи, має місце стурбованість щодо відновлення діяльності у спосіб, який забезпечить підтримання прогресу, досягнутого в припиненні передачі інфекції. Саме тому Всесвітній день охорони праці, який також називають Днем безпеки та здоров’я на роботі, буде присвячений подоланню спалаху інфекційних захворювань у світі праці, з особливою увагою до пандемії СОVID-19. Його мета - стимулювати національний тристоронній діалог із безпеки і здоров’я на роботі.
В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.
Заходи з профілактики та пом’якшення наслідків поширення COVID-19:
• Часто мийте руки(впродовж 30 секунд) або обробляйте дезінфікуючими засобами.
• Під час кашлю та чханні прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки.
• Обов’язково використовуйте одноразові маски для обличчя.
• Організуйте роботу так, щоб забезпечити фізичне дистанціювання на відстань не менше 2 метрів від інших осіб.
• Уникайте особистих зустрічей, віддаючи перевагу телефонним дзвінкам, електронній пошті або онлайн зустрічам. Якщо необхідно організувати зустрічі, передбачте місце, яке дозволяє забезпечити фізичне дистанціювання.
• Заохочуйте культуру регулярного витирання столів і робочих місць, дверних ручок, телефонів, клавіатур і робочих об’єктів антисептиком.
• Збільште подачу чистого повітря до кімнат та робочих приміщень.
• Забезпечте соціальне дистанціювання та максимально можливо тримайтеся подалі від «місць скупчення людей»
Що можна зробити особисто:
• якщо ви захворіли обов'язково зверніться до свого сімейного лікаря;
• прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою;
• часто мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними спиртовмісними засобами;
• уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель.
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ
ЗАХИСНУ МАСКУ (РЕСПИРАТОР)
ТА РУКАВИЧКИ
Одним із заходів профілактики грипу та ГРВІ та коронавірусу є захист органів дихання від попадання вірусів. Для цього використовується медична нестерильна маска, або саморобна маска з 4 шарів марлі. При корона вірусної інфекції бажано використовувати маску-респіратор.
Основні правила при використання масок (респіраторів):
• Маска повинна закривати ніс та рот.
• Маску потрібно замінювати кожні 3-4 години. При використання більшого часу в неї починають скупчуватись віруси та мікроби, що може привести до попадання їх в дихальні шляхи. Якщо маска стала вологою, її потрібно негайно змінити.
• Носити маску обов’язково потрібно при можливому контакті з хворими, при відвідуванні місць скупчення народу (у т. ч. транспорт, магазини, ринок, тощо), при уході за хворим.
• Використану маску необхідно акуратно зняти, зложити у поліетиленовій пакет. Одноразові маски з пакетом видаляються до сміття (урна, контейнер, тощо).
Багаторазові у домашніх умовах пруться з милом, просушуються, прасуються.
• Після зняття маски необхідно ретельно помити руки з милом або обробити антисептиком. Перед надяганням нової маски руки також повинні бути чистими.
• Якщо ви користуєтесь рукавичками, їх також потрібно після використання акуратно зняти та покласти до поліетиленового пакетику. Одноразові рукавички (медичні, з магазинів) видаляються до сміття (урна, контейнер, тощо). Багаторазові (господарські) у домашніх умовах промиваються з милом, просушуються.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я Ваших близьких!
Штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної
надзвичайної ситуації природного характеру,
пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби СОVID-19
на території міста Южноукраїнська
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області