Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.
Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:
1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Будь обережним при переході залізничних колій. Не влаштовуй ігри поблизу або на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
2. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
3. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
4. Будь обережним біля водоймищ, не ходи по льоду у період танення. Не влаштовуй ігри поблизу водоймищ.
Запам'ятайте! Лід може підвести нас і восени, взимку і навесні.
⁕ Найбільш небезпечна крига –перша і остання. У цей час значно підвищується загроза нещасних випадків на льоду , особливо серед дітей шкільного віку, адже крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .
⁕ Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях, на міцному льоду, який не має розщілин.
⁕ У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку зими, небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки.
⁕ Забороняється виходити на недостатньо міцний лід.
⁕ Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.
⁕ Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.
⁕ Граючись снігом, треба бути дуже обережним. Кинута в людину сніжка може завдавати чималих травм. Обмерзла кригою сніжка не тільки травмуватиме людину, але й розіб’є вікно, а його відламки можуть травмувати людей, які знаходяться внизу.
5. Виконуй правила протипожежної безпеки. Не грай з вогнем. Не розпалюй багаття. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами.
6. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
7. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном. Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження потрібно негайно зайти у тепле приміщення.
8. Ніколи не погоджуйся на пропозиції незнайомих людей провести тебе куди-небудь, навіть якщо вони представляються знайомими твоїх батьків.
https://www.youtube.com/watch?v=jBphn5MhRkM
https://www.youtube.com/watch?v=xixuOkbHAm8&t=32s
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Шановні батьки: пильнуйте своїх дітей, не будьте байдужими до них, постійно нагадуйте дитині прості правила, які вбережуть від трагедії. Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров’я.
Пам’ятайте! Біду завжди легше попередити! Будьте обережні!
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області