Про проведення місячника знань правил безпеки
На виконання наказу департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації від 15.09.2014 р. № 626 «Про проведення місячника знань правил безпеки», з метою активізації профілактичної роботи щодо попередження загибелі та травмування дітей від різних видів надзвичайних ситуацій у навчальних закладах міста проведено з 23 жовтня по 21 листопада 2014 року Місячник знань правил безпеки життєдіяльності.
У проведенні Місячника взяли участь працівники курсів цивільного захисту міста, спеціалісти управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами, управління освіти Южноукраїнської міської ради, СДПЧ-21, працівники навчальних закладів міста, учні та вихованці. У кожному навчальному закладі міста розроблено відповідні заходи по його проведенню.
У ДНЗ № 2 у рамках місячника проведено тиждень безпеки за днями : І день – «Середовище людей та предметний світ», ІІ день – «Небезпечні вулиці та дороги», ІІІ день – «Природа мати коли ти добре знаєш її», ІV день – «Вогонь друг – вогонь ворог», V день – «Здоров’я дитини» (заняття, дидактичні ігри, розваги, прогулянки, рухливі ігри, пальчикова гімнастика) (10.14 – 14.11, задіяно 32 особи); виставка малюнків «101 – народна служба порятунку. Якщо друг опинився в небезпечній ситуації»; прочитано лекції «Правила поводження на воді та на льоду», «Правила поводження з вибухонебезпечними матеріалами». (28 осіб); педагогічна година «Ознайомлення педагогів з планом заходів щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій внаслідок несприятливих погодних умов, дій сторонніх осіб» (12.12, 30 осіб); практичне заняття «Ознайомлення дітей із засобами індивідуального захисту – «Тривожною валізою» (задіяно 190 дітей, 70 працівників); поповнено папки-пересувки з правил безпеки життєдіяльності дітей пам’ятками «Обережно – тероризм», «Вибухонебезпечні предмети»; проведено розвагу «Абетка безпеки» (21.11, 52 особи).
У ДНЗ № 3 проведено наступні заходи: поновили інформаційні куточки для батьків на всіх вікових групах з питань БЖД «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» (01.10); підняли питання на загальних батьківських зборах про необхідність додержання правил пожежної та техногенної безпеки (08.10); зробили комплексну перевірку стану техніки безпеки та протипожежного стану у закладі, склали АКТ (08.10); ознайомили персонал закладу з пам’ятками на тему: «Правила поведінки на водоймі та надання невідкладної допомоги постраждалим на воді» (14.10); запросили майстра виробничого навчання з курсів ЦЗ Христос С.М. та провели навчання з персоналом на тему : «Евакуація» (15.10); прочитали лекцію для працівників ДНЗ № 3 «Особливості захисту дітей, обов’язки дорослого населення по його організації» (16.10); провели фізкультурно – спортивну розвагу для дітей середніх груп : «Це повинен знати кожен» (17.10, 31 ос.); розмістили інформацію для персоналу садочка «Що робити якщо ти опинився під завалами зруйнованого будинку» (протягом місяця); провели перегляд мультиплікаційного фільму для дітей всіх вікових груп «Абетка безпеки» (16,17.10, 116 ос.); у старших та середніх групах провели заняття по профілактиці травматизму по тематичним тижням:1-й тиждень – «Вогонь, пожежа », 2-й тиждень – «Сам у дома»3-й тиждень – «Безпека на дорозі», 4- й тиждень – «Різного роду НС» (125 ос.); провели конкурс на кращий малюнок на тему: «Нам вогонь допомагає» та «Діти на дорозі » (21.10, 22 ос.); провели навчання з ЦЗ для працівників на тему: «Інфекційні захворювання» (23.10); провели лекцію для персоналу «Пожежні профілактичні заходи на об’єкті » (29.10). Інформацію і фото про проведену фізкультурну розвагу «Це повинен знати кожен » було висвітлено на сайті ДНЗ № 3. У Місячнику безпеки життєдіяльності в дошкільному навчальному закладі № 3 взяли участь близько 125 дітей та 65 членів персоналу.
У ДНЗ № 6 в рамках Місячника підготовлено та проведено: виставку для батьків в інформаційних папках; «Порядок дій при виявленні вибухового пристрою»; консультацію для вихователів: «Рекомендації щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибуху, у тому числі тих, що виникли внаслідок терористичної діяльності»; бесіду з розв’язання проблемних ситуацій з дітьми старших груп; тематично – пізнавальну програму у старших групах «Сам себе оберігай»-2»; організували з дітьми всіх вікових груп читання художніх творів, заучування віршів, розгадування загадок згідно тематики Тижня безпеки життєдіяльності. Підготували та провели цикл бесід з батьками на теми:"Дитина і природа", "Дитина і побут", "Дитина та інші люди", " Здоров'я дитини"; організували освітньо-виховну роботу з дітьми молодшого, середнього та старшого дошкільного віку у таких напрямках: "Ми - пішоходи", "Дитина серед людей і предметів", "День природи" або "Природа – мати, коли добре її знати", "День приборкувачів вогню", " Школа екстремальних ситуацій"; провели інтелектуально-розважальну гру з вихованцями старших груп: "З безпекою дружи – здоров'я своє бережи"; провели у молодших та середніх групах спортивні розваги на прогулянці: "Команда рятувальників поспішає на допомогу"; провели конкурс малюнків на тему: "Увага - небезпека"; провели консультацію з вихователями: «Проведення евакуаційних заходів при виникненні пожежі». У заходах взяли участь 147 дітей та 69 працівників.
У ДНЗ № 8 проведено консультацію для педагогічних працівників закладу спеціалістом навчально-методичного центру ЦЗ та безпеки життєдіяльності Христос С.М. на тему: «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів та інших надзвичайних ситуацій». Спеціалістом з охорони праці Смоляр С.В. проведено бесіду з педагогічним колективом на тему: «Запобігання травматизму та загибелі дітей внаслідок пожеж, ДТП». Вихователями-методистами надана консультативно-методична допомога вихователям на тему:« Правила поведінки на прогулянці», «Дії персоналу при виникненні НС». Вихователі груп підготували для батьків пам’ятки по запобіганню дитячого травматизму, харчових отруєнь; правила поведінки дитини вдома на одинці. Педагогами протягом місяця були проведені з дітьми такі заходи:
розваги профілактичного спрямування на теми:«Якщо друг опинився у небезпеці»; «Увага-вогонь»; «101- народна служба порятунку»; «В світі дорожніх знаків»; «Нехай же знають донька й син, як раптом пожежа дзвоніть - 101»; бесіди: «Про стихійні природні явища»; «Небезпечні предмети-електроприлади»; «Чи можна дітям ходити до лісу? Правила поведінки в лісі»; «На наших вулицях ходимо безпечно» - пішохідний перехід до автобусної зупинки; «На підвіконні, на даху-не можна гратись малюку». «Зелений вогник »; «Про правила поводження з вогнем»; «Скло - це небезпечно. Порізи. Допомога при порізах». «Обережно – тонкий лід» Виставка - конкурс на кращий малюнок, аплікацію « Увага – небезпека!».
У ЦРД «Гармонія» проведено наступні заходи: рухливі гри «Горобчики і автомобіль», «Транспорт», виготовлено аплікаціяю «Світлофор», змоделювано ситуацію «Діти на вилиці», (29.10, 72 чол.); виготовили аплікацію «Мчить машина по дорозі», прогулянку - Піший перехід, змоделювали ситуацію «Допоможемо пішоходам»; бесіда з дітьми: Про що розповідають сигнали світлофора? Доведи свою відповідь. Як треба обходити трамвай, тролейбус, автобус? Назвіть номер виклику швидкої допомоги., рухлива гра «Світлофорчик», ігрова вправа «Допоможи потерпілому», прогулянка до зупинки пасажирського транспорту, провели дидактичні ігри: «Транспорт», «Що він возить?», сюжетно-рольова гра «Наше місто», вікторина «Що? Де? Коли?» (31.11, 57 чол.); індивідуальна робота, бесіда з дітьми: Що не можна робити на вулиці? (03.11, 50 чол.); розвага «Вогник: друг чи ворог?», змодельовано «Злий Вогнище», рухлива гра «Біжіть до мене», Дидактична гра «Добрий і злий вогник», бесіда «Увага! Небезпечні речі!» (04.11, 69 осіб); рухлива гра «Живе — неживе», бесіда з дітьми «Добре чи погане», ігри з піском та водою, сольова анімація, розфарбовування схематичних малюнків із зображеннями небезпечних ситуацій, спостереження, бесіди, індивідуальна робота на тему «Побутові прилади (телевізор, комп’ютери, відеоплеєри.)» (05.11, 86 осіб); бесіда «Небезпечні іграшки», бесіда «Чужий двір», рухливі ігри:«Юні пожежники», «Погаси пожежу» (біг із перешкодами), «Гра-естафета», (06.11, 59 осіб); освітньо-ігрова діяльність «Телевізійна небезпека», рухлива гра «Подолай небезпечний шлях», естафета «Переправа» (мами переправляють дітей у тазиках), (07.11, 44 особи); дидактична гра «Ти потрапив у складну ситуацію» (10.11, 74 особи); спостереження, бесіди, індивідуальна робота; поговорили з дітьми про такі побутові прилади, як телевізор, комп’ютери, відеоплеєри. (11.11,91 особа); спостереження, бесіди; ознайомили дошкільнят із небезпекою утворення льодової поверхні: утворюються бурульки, відбуваються зсуви снігу та льоду з дахів, що створює небезпеку для людей, обговорили випадки травматизму та наслідки, що пов’язані з ним (12.11, 61 особа); бесіда «Як перебороти свій страх», інсценівка «Добрі і погані вчинки» (13.11, 63 ос.); малюнки на тему: «Добрі друзі нашого здоров’я» (17.11, 48 ос.); надання консультації для батьків «Безпечна поведінка в побуті», індивідуальні бесіди з батьками на тему: «Поведінка на воді», бесіда з батьками на тему: «Будьте обережні» (безпека в повсякденному житті) (18-20.11, 212 ос.); провели лекторій на тему: «Правила пожежної безпеки», «Первині засоби пожежогасіння», «Вогнегасники їх види та правила користування» (10.11, 67 ос.).
У гімназії - 24.10.2014р. з дітьми (340 учнів) та їхніми батьками проведено бесіди з тематики запобігання травматизму та загибелі дітей внаслідок пожеж, ДТП, харчових отруєнь, отруєнь хімічними речовинами, правил поведінки на льоду, при виявленні вибухонебезпечних предметів, при користуванні побутовим газом та інших надзвичайних подій; 13.11 проведено конкурси творчих робіт на теми: «Рятувальник – професія героїчна», «Діти проти надзвичайних ситуацій», «Правила поводження з вибухонебезпечними матеріалами». (10 учнів); 11.11 написано диктанти, перекази, які стосуються питань безпеки життєдіяльності, розповідають про героїчну професію рятувальника (287 учнів); з 03.11 по 07.11. у фойє влаштовано виставку малюнків (12 учнів); поновлено куточки безпеки життєдіяльності; 26 листопада проведено семінар на тему: «Формування здоров’язбережувальних компетенцій у школярів середнього шкільного віку» (40 учнів і 5 вчителів).
У ЮЗШ № 1 ім. Захисників Вітчизни класними керівниками 1-11 класів організовано проведення бесід про харчові та хімічні отруєння, поведінку на льоду, користування вибухонебезпечними речовинами та побутовим газом. (630 учнів та 26 класних керівників, 4 тиждень жовтня); проведено відкриті уроки з БЖД, МСП та предмету «Захист Вітчизни» в 10-11 класах. (БЖД – 30 учнів, 5В клас, 21.11.2014р., МСП – 15 учнів, 11-ті класи, 12.11.2014р., ДПЮ – 11-ті класи, 20 чол.19.11.2014р., заходи проводило 2 вчителя); проведено шкільний конкурс творів на тему: «Рятувальник – професія героїчна» на паралелі 6-7 класів. (взяло участь 25 учнів, 2 вчителя, .03.11.2014-10.11.20154р.); організовано написання диктантів з питань безпеки життєдіяльності в 4-5 класах, 8-9 класах. на уроках з БЖД. (300 учнів, 4 вчителя, 03.11.-07.11.); проведено брейн-ринг юних пожежних для учнів 5 класів.(27.11., 75 учнів, 4 вчителя); організовано виставку стіннівок з питань безпеки життєдіяльності.(протягом листопада, 13 учнів. 1 вчитель); поновлено куточок безпеки життєдіяльності; організовано екскурсію для учнів 9 класів до пожежної частини.(30 учнів, 14.11. 2 вчителя).
У ЮЗШ № 2 проведено класні години на тему «Дотримання правил безпеки» серед учнів 1-11 класів (10-14.11, 594 особи); проведено виставку малюнків з питань безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки (17.11.2014 -21.11.2014 р., 594 ос.); проведено відкриті уроки з питань безпеки життєдіяльності та профілактики травматизму у побуті (протягом місяця, 594 ос.); проведено масово-роз’яснювальну роботу серед дітей щодо дотримання правил безпеки життєдіяльності за допомогою інтерактивних технологій (10-21.11); організовано зустріч учнів школи з інспектором МНС (17.11, 31 ос.); проведення масово-роз’яснювальної роботи на батьківських зборах щодо дотримання правил безпеки життєдіяльності дітей у побуті (протягом місяця); Проведення практичних занять з надання першої медичної допомоги серед учнів 10-11 класів (17-21.11, 53 ос.); оновлено інформацію на куточках з охорони праці, пожежної безпеки, дорожнього руху (03-21.11); проводиться повідомлення на радіолінійках на тему: «Безпека життєдіяльності» (протягом місяця, 594 ос.).
У ЮЗШ № 3 проведено брейн-ринг «Крутий віраж» з правил дорожнього руху (24.10. 7 класи, 60 осіб); виставка малюнків «Моя безпечна дорога до школи» (27.10-31.10. 1-4 класи, 40 осіб); написані диктанти: «Уроки королеви Безпеки». (10.11-14.11 3-4 класи, 160 осіб); проведені бесіди з теми: « Як себе поводити на льоду», «Обережно! Гриби!» з (23.10 – 30.10.1-11 класи, 1000 осіб)»; виставка малюнків: «Увага – вогонь!» (17.11.-21.11. 5,6,7 класи, 25 осіб); організовано перегляд фільму, мультфільму: «Небезпечні знахідки» (17.11 -21.11. 1-11 класи, 1020 осіб); відвідано навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста. (19.11.10-Б клас, 22 особи); проведено класних годин на тему: « Вчи і поважай правила дорожнього руху», «101-народна служба порятунку» (протягом місяця 1-11 класи, 1012 осіб); проведено нараду з працівниками школи з приводу безпечного поводження у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів. (27.10. 82 особи).
У ЮЗШ № 4 проведено бесіди з класними керівниками 1-11 класів з даної тематики; написано з учнями 4-9 класів диктанти про героїчну професію рятувальника; проведено конкурс творчих робіт на тему: «Рятувальник – професія героїчна», «Діти проти надзвичайних ситуацій», «Правила поводження з вибуховими матеріалами»; оформлено виставку малюнків з правил безпеки життєдіяльності!; оновлено куточки; організовано зустріч учнів 5-х класів з майстром виробничого навчання Христос С.М.; організовано відвідування учнями пожежно-рятувальної частини міста.
Усі заплановані заходи в закладах освіти підготовлено та проведено на належному рівні з широким залученням учасників навчально-виховного процесу.
Відповідальний з питань цивільного захисту
Л.І.Кидюк
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області