Гра для дітей дошкільного віку – найулюбленіше заняття. І щоб поєднати музику з грою, можна запропонувати батькам наших вихованців влаштувати для дітей вдома музичні заняття-ігри під назвою «Радісна зустріч з музикою». Щоб ці заняття для дітей були по-справжньому радісними, цікавими, новими, батькам необхідно дотримуватися таких правил:
Бажання батьків займатися з дітьми музикою вдома має бути не лише щирим і великим, а й постійним.
На музичному занятті вдома батьки можуть використовувати такі види музичної діяльності:
слухання музики;
Заняття можна урізноманітнити створенням з дітьми власної музики:
Організація домашніх музичних занять.
Готуватися до домашнього музичного заняття слід дуже ретельно та відповідально. Батькам також має бути цікаво дізнатися про музику щось нове, аби із захопленням поділитися своїми відкриттями з власними дітьми. Добре, коли у батьків є музичні здібності і вони здатні чисто інтонувати, відчувати ритм, самостійно обирати музичний твір для слухання, навчати дітей гри на музичних інструментах із визначеною висотою звука. Якщо музичних здібностей батькам бракує або не мають їх взагалі, то у виборі музичного матеріалу для домашніх занять можуть допомогти музичні керівники.
Перед тим , як вчити дітей слухати музику, батькам разом з дітьми потрібно набути вміння слухати тишу. Окрім того, під час спільних прогулянок батьки можуть запропонувати дітям прислухатися, як шелестять листочки на деревах, як співає пташка, як дме вітерець, як рипить сніг під ногами тощо. Так діти спочатку навчаться слухати звуки природи, а потім це вміння перенесуть на слухання музики.
Самостійно обираючи твори для слухання батьки повинні враховувати, що лише зрозуміла музика буде сприйнята дітьми з цікавістю та увагою. Під час слухання музичного твору батьки можуть використовувати улюблені іграшки дітей – ведмедика, мишеня, жабеня, метелика, які допоможуть охарактеризувати і розкрити музичний образ твору.
Щоденні домашні музичні заняття будуть дуже корисними і для звичайного спілкування батьків з дітьми, адже в наш стрімкий час його дітям дуже бракує. Тож спілкуватися з дітьми потрібно охоче, в гарному настрої, терпляче. Крім того, батьки завжди мають фіксувати увагу дітей на їх успіхах.
Батькам слід пам’ятати, що музичні враження дітей мають постійно збагачуватися, тому обов 'язково потрібно разом з дітьми відвідувати концерти, де звучатиме жива, високохудожня музика.
Спочатку це може бути концерти в музичній школі, а згодом – концерти видатних піаністів, органістів, скрипалів, гітаристів тощо.
Якщо батьки дотримуватимуться всіх вищевказаних порад, то невдовзі сприйматимуть музику як невід'ємну частину їхнього життя, як чудовий привід для радісного спілкування з дітьми.
Інформаційна служба освіти
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області