Давньогрецькі філософи говорили: «Якщо у людини немає мрії – людина мертва». На жаль, у наш час люди перестали мріяти. Але є невелика частина людей, яка має мрію і мріє. Тому важливим обов’язком для батьків – навчити дитину не просто мріяти, а зберегти свою мрію і йти до неї. Для цього треба самому мріяти і вірити у мрію. Дуже часто спостерігаємо, як батьки вбивають мрію своєї дитини. Не смійте! Батьки! Пам’ятайте! Можливості дитини безмежні! Не лишайте свою дитину без крил, без мрії! Доволі часто спостерігаємо, як бажання і мрії дитини подавляються в сім’ї, особливо при виборі професії. Наприклад, дитині хочеться займатися технікою, а так як в сім’ї традиція – бути медиком, чи вчителем, то її заставляють йти вчитися в нелюбимий ВУЗ. Тому, слухайте своїх дітей! Ваша задача – чуйно і уважно розгледіти нахили і здібності своєї дитини, допомогти їх розвитку. Як навчити дитину мріяти? Почати можна з чистого аркушу… Вирізайте і наклеюйте на нього яскраві, кольорові малюнки, що подобаються дитині. Якщо ваша дитина уже шкільного віку, то вона сама може вирізати і наклеювати на папір важливі для неї моменти і підписати «Моя мрія». Це лише перший крок до мрії. Але самий головний секрет, шановні батьки, полягає в тому, що треба вірити в мрію своєї дитини. Доля, поки ще юної людини, зв’язана на пряму з її мріями. Необхідно вірити в мрію дитини, підтримувати її в самих сміливих, самих безумних починаннях. Чим більша мрія, тим більші крила за спиною! Нехай, навіть, всі навкруги сміються над мрією дитини, а ви вірте, підтримуйте її, будьте на її стороні до кінця! Давши дитині свободу мріяти, відкривати своє «я», тим самим ви даєте їй можливість самореалізуватися. Щоб допомогти дитині реалізувати свою мрію, пам’ятайте:
1. Позволивши дитині відрізнятися від інших, ви даєте їй можливість відкрити і оцінити свій внутрішній особливий потенціал.
2. Позволяючи їй робити помилки, ви їй даєте можливість вчитися на своїх помилках і добиватися нових успіхів.
3. Позволяючи дитині проявляти негативні почуття, ви даєте їй можливість вчитися управляти своїми емоціями, вчитися бути впевненим в собі.
4. Позволяючи дитині хотіти більшого, ви даєте їй можливість усвідомити, що вона заслуговує на це і навчиться відкладати свої бажання на потім.
5. Позволяючи дитині говорити «ні», ви їй даєте можливість розвивати свою силу волю і відчути почуття свого «я».
Шановні думаючі, мудрі, особливі батьки! Учіть своїх дітей мріяти, берегти свою мрію і прагнути її здійснити. Всім своїм серцем, своєю душею, всім розумом вірте в мрію своїх дітей! Пам’ятайте! Людина без мрії – обмежена, а все, що існує на світі, колись було мрією!
Інформаційна служба управління освіти
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області