Якими діти народжуються ні від кого не залежить,
але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання
Плутарх
Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини. Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального і фізичного розвитку юного покоління. Конституційним обов’язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття.
Законом України «Про освіту» на батьків покладена відповідальність за фізичне здоров’я та психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей.
Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості.
Адже життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад. Якщо:
Дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною;
Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;
Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;
Дитину висміюють, вона стає замкнутою;
Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;
Дитина росте в чесності, вона вчиться розуміти інших;
Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;
Дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною.
Найголовніше у житті дитини – це любов до неї з боку батьків та тих людей, що її оточують. Важливу роль відіграє і свідоме ставлення до батьківства, грамотність у виконанні своїх батьківських обов’язків.
Поради для батьків
1. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якість досягнення.
2. Не можна ніколи (навіть у пориві гніву) говорити дитині, що вона гірша за інших.
3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання.
4. Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.
5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й із дорослими.
6. Не соромтесь підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком.
7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини.
8. Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.
9. Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму.
10. Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї порушує особистість дитини.
11. Визнайте право дитини на помилку.
12. Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів.
13. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі.
14. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте як, її виховувати. Турбуйтеся про те, щоб серце дитини не стало грубим, злим, холодним,байдужим і жорстоким в результаті «виховання».
Говоріть з дитиною так, щоб не залишилось ніякого сумніву в тому, що Ви керуєтесь турботою і тривогою за неї, а не бажанням відмахнутись, образити.
Інформаційна служба освіти
Якими діти народжуються ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання Плутарх Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини. Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального і фізичного розвитку юного покоління. Конституційним обов’язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття. Законом України «Про освіту» на батьків покладена відповідальність за фізичне здоров’я та психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей. Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості. Адже життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад. Якщо: ? Дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною; ?Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;
|
Сім’я – саме головне для дитини ?Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти; ?Дитину висміюють, вона стає замкнутою; ?Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини; ?Дитина росте в чесності, вона вчиться розуміти інших; ?Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей; ?Дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною.
Найголовніше у житті дитини – це любов до неї з боку батьків та тих людей, що її оточують. Важливу роль відіграє і свідоме ставлення до батьківства, грамотність у виконанні своїх батьківських обов’язків. Поради для батьків 1. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якість досягнення. 2. Не можна ніколи (навіть у пориві гніву) говорити дитині, що вона гірша за інших. 3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання. 4. Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною. 5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й із дорослими. |
6. Не соромтесь підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком. 7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини. 8. Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно. 9. Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму. 10. Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї порушує особистість дитини. 11. Визнайте право дитини на помилку. 12. Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів. 13. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі. 14. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте як, її виховувати. Турбуйтеся про те, щоб серце дитини не стало грубим, злим, холодним,байдужим і жорстоким в результаті «виховання». Говоріть з дитиною так, щоб не залишилось ніякого сумніву в тому, що Ви керуєтесь турботою і тривогою за неї, а не бажанням відмахнутись, образити.
Інформаційна служба освіти |
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області