Багато хто навіть і не замислюються над тим, як це прекрасно чути і розрізняти голоси людей, музику та інші звуки. Але проблема глухоти і порушення слуху є поширеною в сучасному світі. Саме для підтримки і запобігання дискримінації тих людей, які позбавлені цього прекрасного почуття, але від того не є гіршими за інших, і присвячений цей день.
Коли відзначається
Щорічно в останній тиждень вересня в усьому світі проводиться Тиждень глухих, що завершується святкуванням в останню неділю вересня Міжнародного дня глухих. У 2016 році він відзначається 25 вересня.
Хто святкує
Міжнародний день глухих відзначають люди, які мають глухоту і порушення слуху, а також всі небайдужі до цієї проблеми.
Історія і традиції свята
У вересні 1951 року в Римі була створена Всесвітня федерація глухих, яка складалася з представників організацій позбавлених слуху 30 країн. У 1958 році за сприяння ООН з метою підтримки глухих людей, захисту їх прав, поліпшення якості життя та інформування громадськості про існування такої категорії людей і був оголошений Міжнародний день глухих.
В усьому світі в цей день організовують благодійні акції, концерти, конференції за участі людей з порушеннями слуху, заходи з вивчення мови жестів та інші заходи.
Статистика
Сьогодні, за даними Всесвітньої федерації глухих, різні порушення слуху виявляються у кожного 9-го жителя планети. Головними причинами втрати слуху на сьогоднішній день є хвороби і травми. Крім того, величезна кількість людей вже народжуються нечуючими.
В Україні сьогодні налічується близько 60 тисяч нечуючих людей.
Особлива мова
Люди з порушеннями слуху спілкуються особливою мовою — мовою жестів та погляду. Це унікальна форма спілкування, яку було розроблено в 50-х роках минулого століття спеціально для глухих учасників різних конференцій, конгресів і симпозіумів.
Висловлюємо захоплення людьми, котрі, не зважаючи на хворобу, виявляють мужність і силу волі, для того, щоб відчувати радість буття, приносити користь близьким та суспільству.
Закликаємо вас вивчити декілька жестів для того, щоб привітатися з нечуючою людиною, яку ви, можливо, зустрінете, тим самим підтримати її і показати свою небайдужість.
Цікаві факти
* Перший інститут глухих був заснований у Франції в 1760 році абатом де Л'епе.
* У США перша школа для дітей, позбавлених слуху з'явилася в 1816 році, в Росії – в 1806 р. (Павловськ) і в 1834 р. (Москва). У 1810 р в Санкт-Петербурзі було відкрито перше училище для глухих.
* Знаменитим глухим футболістом є А. Масленкін – олімпійський і багаторазовий чемпіон СРСР з футболу у складі «Спартака».
* Перший глухий чиновник в уряді США – Р. Давіла. Він займав з 1989 року посаду помічника міністра освіти з навчання інвалідів.
* Приглухуватістю страждав Б. Клінтон. Для розрізнення промови він використовував невеликий цифровий слуховий апарат.
* Першим глухим адвокатом є К. Гордон (США).
* Кращим глухим танцюристом світу визнаний А. Дамті (Ізраїль).
* Німецький композитор Л. Бетховен втратив слух, будучи вже відомим. Після повної його втрати (1802-й рік) почав створювати геніальні твори, якими захоплюється весь світ.
Отже, серед людей з порушеннями слуху і повною його відсутністю багато яскравих і талановитих особистостей, вартих захоплення і поваги.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області