360 мільйонів людей у світі страждають від тяжкої втрати слуху
Це 5,3% населення світу, з яких 32 млн. – діти. Інвалідизуюча втрата слуху визначається за наступними критеріями:
Хронічні інфекції вух є однією з основних причин втрати слуху
Глобальна поширеність хронічного середнього отиту (ХСО) у розвинених країнах та країнах, що розвиваються, варіюється від 1 до 46%. ХСО призводить до втрати слуху і може призводити до розвитку ускладнень, які становлять загрозу для життя і до смерті. Розвиткові ХСО значною мірою можливо запобігти. Дане захворювання можна ефективно лікувати медичними та хірургічними методами.
Шум є однією з основних причин втрати слуху, якій можна запобігти
Втрата слуху, викликана шумом на робочих місцях, є шкідливим виробничим фактором. Ризик впливу шуму в місцях відпочинку, наприклад, музики та інших джерел розваг, на молодих людей зростає у глобальних масштабах. За оцінками, 1,1 мільярда людей піддаються ризику розвитку втрати слуху в результаті небезпечної практики слухання.
Втрата слуху може бути викликана застосуванням ототоксичних медикаментів
Деякі лікарські засоби, які часто призначаються лікарями, такі як аміноглікозиди та протималярійні препарати, можуть призводити до незворотної втрати слуху. Цьому можна запобігти шляхом раціонального застосування лікарських засобів та підвищення обізнаності серед медпрацівників щодо потенційних ризиків таких ліків.
Близько п’яти з тисячі немовлят мають вроджену чи набуту в ранньому дитинстві втрату слуху
Для надання належної підтримки дітям, які страждають від глухоти чи порушень слуху, велике значення має раннє виявлення та корекція втрати слуху. Це дозволить таким дітям користуватись рівними можливостями в суспільстві.
Майже кожна третя людина старше 65 років страждає від втрати слуху
При відсутності лікування втрата слуху впливає на здатність спілкуватися і може призводити до соціальної ізоляції, неспокою, депресії і зниження когнітивних здібностей. Вікову втрату слуху можна ефективно компенсувати за допомогою різних засобів, включаючи слухові апарати.
Допоміжні засоби, такі як слухові апарати та кохлеарні імплантати, могли б бути корисними приблизно для 20% людей з втратою слуху
За оцінками, допоміжні засоби могли б бути корисними для 56 мільйонів потенційних користувачів. Проте за допомогою вироблених у світі слухових апаратів, наприклад, можна задовольнити лише 10% глобальних потреб і 3% потреб в країнах, що розвиваються.
Мова жестів полегшує спілкування з глухими людьми
Глухі та сліпоглухі люди часто користуються мовою жестів. У різних культурах існують різні мови жестів, але це легітимні мови зі своїми власними словниковим запасом і граматикою. Членам сім'ї, медичним працівникам, вчителям та роботодавцям слід рекомендувати вивчення мови жестів для полегшення спілкування з глухими людьми.
У 50% випадків втрату слуху можна попередити за допомогою медико-санітарних заходів
У їх число входять:
Для ефективної охорони здоров'я вуха і слуху необхідно підвищувати обізнаність:
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області