Найпрекрасніші і водночас найщасливіші люди ті,
хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших.
В.О.Сухомлинський
28 листопада на базі ЗДО № 8 «Казка» відбулося засідання міської «Школи молодого вихователя» на тему: «Щасливий педагог – щасливі діти. Формула успішності».
Методичний захід проведено з метою розширення знань педагогів щодо використання інноваційних технологій логіко– математичного спрямування та надання методичної допомоги молодим спеціалістам.
Методист КУ «КМОЦ» Малахова Т.М. привітала учасників та познайомила з планом роботи.
У процесі засідання учасники мали змогу познайомилися з досвідом роботи педагогів закладу: заслухали експресс-інформацію, переглянули презентацію "Інноваційний підхід до проведення занять логіко–математичного спрямування» та переглянути відео інтегрованих занять логіко–математичного спрямування «Гарна хатка у курчатка» з використанням (логічних блоків З. Дьєнеша, вихователь Іванчикова О.С); інтегроване заняття «Що нам осінь принесла» в логопедичній групі (з використанням коректурних таблиць Н.Гавриш, вихователь Леоненко В.А.); інтегроване заняття «Казкова країна» (з використанням кольорових паличок Д.Кюізенера в середній групі, вихователь Дудар О.Б., (матеріали представила вихователь–методист Педюра Світлана Юріївна).
Цікавою та креативною була практична частина заходу «Математична мандрівка з корабликом Плюх-Плюх», який провела вихователь-методист Жесткова Олена Віталіївна.
Вихователі мали змогу поринути у математичну мандрівку з корабликом Плюх–Плюх, та побувати на островах: «Чарівних картинок», «Логіки», «Веселих кубиків», «Кольорових паличок», «Розумних ігор», на яких отримали теоретичні та практичні знання щодо використання інноваційних технологій логічного спрямування. У процесі роботи Олена Віталіївна дала загальну характеристику системі ігор та вправ, які спрямовані на розвиток логічного мислення, надала методичні рекомендації щодо організації ігрової діяльності з використанням логічних блоків З. Дьєнеша, коректурних таблиць Н. Гавриш, кольорових паличок Д. Кюізенера, розвивальними іграми В. Воскобовича.
Педагоги розв`язували творчі завдання, відгадували казкові загадки, грали в ігри логіко–математичного спрямування: «Відгадай загадки, покажи відгадки», «Чарівні фішки», «Веселі кубики», «Листоноша», «Планшет Воскобовича», «Розклади кубики», «Логічний ланцюжок».
Під час засідання познайомилися з виставкою методичної літератури, педагогічних посібників, дидактичних ігор, які можна активно використовувати у роботі з дітьми.
У процесі обговорення учасники заходу відмітили якість, різноманітність, оригінальність, сучасність та естетичність виготовлених руками педагогів посібників.
Методист КУ «КМОЦ» Малахова Т.М. підвела підсумки засідання та надала методичні рекомендації щодо подальшої роботи.
Вихователі активно обговорили захід, обмінялися думками, висловили свої враження від творчої співпраці в команді з колегами.
Захід проведено на високому методичному рівні з використанням інтерактивних форм роботи та досяг позитивної завершеності завдяки злагодженій роботі організаторів та учасників семінару.
Захід сприяв підвищенню педагогічної майстерності молодих педагогів, поширенню досвіду роботи педагогів закладу, ознайомленню з інноваційними технологіями, активній взаємодії учасників заходу; стимулював ініціативу, розвивав творчі здібності педагогів, а головне – створював сприятливі умови для самореалізації кожної молодого педагога-дошкільника.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області