Новий час потребує нових змін, зміст і завдання сучасної системи освіти, актуальність проблеми формування життєвої компетентності людини вимагають особливої уваги до кожної дитини, щоб допомогти їй знайти себе і реалізувати як соціально активна і творча особистість, котра здатна вчитися впродовж життя й спроможна адаптуватися до складних умов сьогодення.
Вчителі початкових класів ЗЗСО № 1 ім. Захисників Вітчизни Швець Альона Сергіївна та ЗЗСО №4 Майстренко Світлана Іванівна у цьому навчальному році долучилися до участі у Всеукраїнському експерименті за темою «Реалізація компетентнісного підходу в науково-педагогічному проекті «Інтелект України», пройшли курси по вивченню методики навчання за науково – педагогічним проектом, отримала сертифікати.
Сутність проекту полягає не в насиченні дитини знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів - сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра - цілеспрямованості, працелюбності, наполегливості, сили волі, організованості, охайності тощо.
У межах проекту учні початкової школи навчаються за спеціально розробленими навчальним планом і навчальними програмами, які реалізується на базі державних програм з різних навчальних дисциплін. До проекту пропонується власний навчально-методичний комплект (підручники – зошити з друкованою основою, посібники для вчителя), забезпечення комп'ютерною підтримкою (аудіо-, відеозаписами).
26 листопада на базі ЗЗСО № 4 проведено зустріч за «круглим столом» за участю методиста КУ КМОЦ Л. Кидюк, адміністрації та педагогів закладів освіти, які долучилися до проекту.
У ході засідання обговорювалися питання ходу реалізації проекту «Інтелект України», визначалися його переваги та недоліки. Учителі обмінювалися своїм невеличким досвідом, думками й враженнями і прийшли до висновку:
переваги проекту «Інтелект України» в тому, що у першокласників немає підручників, фахівці: вчителі і науковці – розробляли зошити, для яких характерна інтеграція багатьох знань. Цей проект дає комплекс знань, умінь, навичок для всебічного розвитку особистості. Зошити розраховані на місяць, у них діти читають, досліджують, аналізують, малюють – виконують різні завдання. Є взаємозв’язок із батьками, котрим потрібно підтримувати своїх учнів. Навчальний процес має методичне забезпечення в електронному вигляді.
Програма враховує вікові особливості учнів і орієнтована на те, щоб не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Велика увага приділяється конкретним способам запам’ятовування: використанню наочних посібників, застосуванню алгоритмів, пам’яток, опорних схем і таблиць. Пропонуються різні вправи – пробні, тренувальні, творчі, пошукового характеру. Передбачено чимало рухливих ігор та фізкультхвилинок;
єдиним недоліком у проекті «Інтелект України», на думку присутніх, є те, що батьки сплачують за посібники .
Учасники круглого столу дійшли висновку, що впровадження у навчальний процес науково-педагогічного проекту «Інтелект України» дозволяє підвищити якість навчання й освіти, відкриває можливості впровадження абсолютно нових методів викладання.
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради
Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністарції
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки україни
Український Центр Оцінювання Якості Освіти
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області